Премини към съдържание

Словения


Препоръчано мнение

Наложи се да пътувам по работа до Болоня и минахме през Словения, останах очарован и замислям да посетя тази държава. Някой ходил ли е на почивка? Някакви хотели да препоръчате? Какво трябва да се види? Знам за езерото Блед, друго? Идеята ми е че трябва някак си да се организирам, като най-вероятно ще пътувам с кола и ще е пролетта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миналото лято спахме две вечери в словения на път за италия.

На отиване (малко случайно) спахме във вила с уникална гледка Цък

Като вилата е леко замаскирана. Води се (Къща с 1 спалня) в типовете стаи. Основната сграда е в едно градче, а вилата е на 5-6 километра на висок хълм с видимост на километри във всички посоки.

Примерна снимка:

http://q-ec.bstatic.com/images/hotel/840x460/229/22915375.jpg

 

Иначе на следващото пътуване на там, мисля да водя децата и да повторим посещението в пещерата Постойна. Замъка Пред-яма също беше интересно направен. Както и разходка до Блед, за която не стигна време предният път

Редактирано от XaMаB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да минеш през Черна Гора и Хърватска по крайбрежния път покрай Адриатическо море - много е красиво. В Словения - Изола и Пиран са много красиви градчета венециански стил архитектура. Около Марибор имаше хубаво място за рафтинг, ако си фен, пък и ако ходиш пролетта е сезона на рафтинга.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен гореизброените,също Ровин,Пула,задължително и Плитвичките езера, наблизо в Хърватска.То като си там...направо започвай от Триест..надолу по цялото крайбрежие. През Дубровник,Котор,Будва...що не и през Албания...и оттам към Бг.В момента разглеждам фотопътепис точно от този район,с доста описания кое как е,хотели ,места..и т.н.Пък нащракай снимки,направи и ти един пътепис..,като колегите от оФФ-а.Разгледай там...има точно за теб информация...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наложи се да пътувам по работа до Болоня и минахме през Словения, останах очарован и замислям да посетя тази държава. Някой ходил ли е на почивка? Някакви хотели да препоръчате? Какво трябва да се види? Знам за езерото Блед, друго? Идеята ми е че трябва някак си да се организирам, като най-вероятно ще пътувам с кола и ще е пролетта.

......красива страна, с красива природа, но и скъпо .......за сравнение, цените там са около 3.5 пъти по високи от БГ и около 2 пъти по високи от Гърция....хубаво е да посетите Постойна яма,както и доста замъци покрай пътя по който минавате.......същото важи и за Хърватска......хубаво е, ако ще обикаляш тези ширини,да хванеш пътя от гр.Опатия ,през о. Крък и така до гр. Дубровник - изключително красив път покрай крайбрежието, Дубровник също е много красив град, и въпреки че не е Черна гора, град Котор е уникално красив ( лично на мен по ми харесва от Дубровник )но е по малък и за един ден разходка, после ще ти омръзне .......хубаво е да се качите на двореца, който е на скалата отгоре......до там се стига до едни много стръмни стълби,но гледката си заслужава......попитай месните къде е "райския залив" (или нещо такова беше )и отиди до там.......в Снимка.бг имам доста снимки от тези ширини ,можеш да разгледаш.......

Внимавай ,че пътя до там е убийствен,за сравнение мога да посоча като аналог нашия искърското дефиле, в участъка по към София....е така е, само дето е около 200-250 км.( аз лично този участък го взех за 4 часа),също така е доста опасен и хлъзгав асвалт( износен ).......от там се минава и покрай река ЛИМ,трагедията на 12-те бг деца, които си останаха там завинаги.......

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...