Премини към съдържание

Индикацията за включени фарове при изгасен мотор не работи.


Препоръчано мнение

Здравейте, тука на скоро ми умря акомулатора, който си беше с колата когато я взех. Та причината беше, че забравих фаровете включени и цял ден работеха. Замислих се след тая случка, че звуковата индикация за включени фарове не ми работи, при отворена врата. Някой ако може да ме упъти къде е проблема и какви пари струва частта или ремонта.

Редактирано от S.T.A.L.K.E.R.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, тука на скоро ми умря акомулатора, който си беше с колата когато я взех. Та причината беше, че забравих фаровете включени и цял ден работеха. Замислих се след тая случка, че звуковата индикация за включени фарове не ми работи, при отворена врата. Някой ако може да ме упъти къде е проблема и какви пари струва частта или ремонта.

Като отваряш вратите светва ли ти плафона? Ако не, разглобяваш бутоните на вратите и си изчистваш контактните пластинки вътре(най-вероятно са зацапани и не дават контакт).
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Плафона си свети, аз имах предвид за звукова индикадия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Плафона си свети, аз имах предвид за звукова индикадия.

Ясно ми е каво имаш предвид.Звуковата индикация и плафона са вързани към вратите и за това питах дали ти свети плафона.Ако бутона не даде контакт нито започва да пищи за включени фарове , нито светва плафона.Вместо да се чудиш къди да търсиш проблема, що не си сложиш един модул за автоматично включване и изключване на фаровете,аз съм с такъв и е голямо удобство. :rolleyes:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясно ми е каво имаш предвид.Звуковата индикация и плафона са вързани към вратите и за това питах дали ти свети плафона.Ако бутона не даде контакт нито започва да пищи за включени фарове , нито светва плафона.Вместо да се чудиш къди да търсиш проблема, що не си сложиш един модул за автоматично включване и изключване на фаровете,аз съм с такъв и е голямо удобство. :rolleyes:

 

Мдаааа,не се бях сетил за това. 10х за идеята. А да те питам колко струва ремонт на динамото или евентуално нов?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи какво ще му се ремонтира.Преди година при мен ремонта излезе 150 кинта но трябваше да ми сменят почти цялата карантия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Много зависи какво ще му се ремонтира.Преди година при мен ремонта излезе 150 кинта но трябваше да ми сменят почти цялата карантия.

 

За момента ще го карам така. По натам ще го мислим.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Между другото е възможно да ти свети плафона и пак да не ти пищи зумера. При мен е обратното , не винаги ми светва плафона , но винаги ми пищи зумера. Все пак е хубаво да разглобиш бутончето и да видиш как е свързано ( на мен не ми се занимава сега :) ) Иначе и аз ще трябва рано или късно да разглабям там :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Между другото е възможно да ти свети плафона и пак да не ти пищи зумера. При мен е обратното , не винаги ми светва плафона , но винаги ми пищи зумера. Все пак е хубаво да разглобиш бутончето и да видиш как е свързано ( на мен не ми се занимава сега :) ) Иначе и аз ще трябва рано или късно да разглабям там :)

 

Тая операция я направих, обаче сглобяването не стана. Тамън завинтих бутончето и се чу едно пръскане на части. Явно не го бях сглобил както трябва и сега ще си търся и бутонче, освен дръжката. :D A това, че не винаги ти свети плафона е от гумичката. Някой път застане на криво. Виждал съм и при новите коли.

Редактирано от S.T.A.L.K.E.R.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:D Всичкото много хубаво , ама не мога да си обясня , защо пищи зумера при положение , че даже и на таблото не се отчита , че има отворена врата ? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някъде нещо се шашка. Виждал съм коли на които отзад им свети белите фарове(все едно дават задна), а си карат напред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, по мои наблюдения е преобладаващо при Ауди 80-ките - може да е от датчика, който включва задна.

 

Зумерът сигурно се управлява директно от ключето, а плафона от някакъв модул - може при него да се губи контакт и да не стига информация, че вратата е отворена. А когато ти светне плафона, отчита ли отворена врата и на таблото?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Купих си такова бутонче за вратата. Ще го сложа като се стопли времето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...