Премини към съдържание

Случи се голяма беля :(


Препоръчано мнение

по-сигурна и реших да се понакефя. Спейс стар 1,9 ДИД. Малко повъртях гуми и я поизрязах до 4-5000 оборота на ниските предавки. И познайте какво стана. Ходът на педала на съединителят рязко намаля. Не я усетих на време и я прибрах. Днеска обаче ходът на педала съвсем падна и стана някак лекичък и се усещаше усилие при натискане чак в най-долно положение ,като при смяна скоростите яко хъркат. Оставих я в сервиза и чакам диагнозата. На първо четене ми споменаха за лагер-помпа. Каквото и да значи това. Някой ако може да ме подготи психически ,за това което ме чака ,ще съм благодарен. За какви пари говорим на тая помпа,и дали има шанс да е нещо по-леко като ремонт?. Някой имал ли е подобен поблем?

Редактирано от gergi_81
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е само помпата, си удряш гъза в тавана. Ако обаче не е, може да минеш и два бона. Така, както обясняваш, няма да е помпата... :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е само помпата, си удряш гъза в тавана. Ако обаче не е, може да минеш и два бона. Така, както обясняваш, няма да е помпата... :mad:

Е добре де ,как така 2 бона. Аз като гледам съединителят е 200лв, долна помпа 400лв, горна помпа 100-120. То и всичко да е за смяна пак няма и 1000лв. Какво толкова може да съм направил на звездичката ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пиши и един демферен маховик... И скоростната кутия се отваря, шото долната помпа е вътре в кутията, и ще се наложи да я сваляш...

Абе дано не е така, щот филма, дет си се вкарал в него, ама хич не е хубав...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де ,как така 2 бона. Аз като гледам съединителят е 200лв, долна помпа 400лв, горна помпа 100-120. То и всичко да е за смяна пак няма и 1000лв. Какво толкова може да съм направил на звездичката ?

Абе 1000 лв. няма да те оправят, но 1100 стигат за пълен комплект съединител на ЛЮК включващ и централния изключвател (т.н. лагер- помпа) и демпферен маховик на ЛЮК ..

Не се лъжи да слагаш за по евтино други марки, че понякога излиза много по скъпо после ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с колата е оправен,благодарение на много добър майстор ,мой приятел. Оказа се горната помпа ,която явно никъде я няма по магазините. Единственият вариант беше 190лв оригиналната с поръчка за 11 дена. Моят човек обаче оправи старата помпа със смяна на някакви там клапани вътре и разни оплътнения и сегменти(не разбрах и аз точн) И всичко излезе 60лв. Така ,че ето още един вариант за решаване на проблема без чакане на оригиналната глава. Сега колата си върви пак както преди ,но вече определено няма да въртя гуми :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А така, сега си удари гъза в тавана :) , щот си голям късметлия.

 

Още не мога да се нарадвам,че минах толкова леко. Само като се сетя какво можеше да бъде...и направо подскачам ,все едно се будя от кошмар. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Сега колата си върви пак както преди ,но вече определено няма да въртя гуми :)

 

Ааа, що? Вече си пробвал :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, що? Вече си пробвал :)

Краско, този хумор е малко излишен, ;) аз познавам доста хора дето обичат да въртят гуми, но на горните помпи на съединителя нищо им няма .. Познавам и такива които изобщо не въртят гуми, пък им се налага понякога да сменят помпи ..

Това кога ще ти се повреди помпата е повече божа работа, отколкото следствие от въртене на гуми .:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...