Премини към съдържание

Помощ за ABS


Препоръчано мнение

Колеги, преди време ми светна лампичката на ABS. По метода на изключването се оказа, че датчика на предно дясно колело се е прецакал. След подмяната му с работещ системата не проработи- продължава да свети лампата на таблото. Автомонтьорът, който обгрижва автомобила ми, каза, че трябва да сменя електрониката, щото повредения датчик я е преи..ал. Поради това търся да закупя електронен блок ABS(намира се преди скоростния лост в пластмасовия кожух между двете седалки) и хидравличния елемент ABS(в левия подкалник) на разумна цена. Автомобила е Спейс Рънър 2000 кубика, 4D68, модел N18WSNUTL6, trans axle F5M31. Номерацията на частите не мога да я кажа, защото са паднали стикерите. Пък ако някой от майсторите във форума се намеси с компетентно мнение за проблема ще съм безкрайно благодарен. Проверката дава грешка 51 и 12 на ABS. Оставам с надежда в очакване!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добави в този линк VIN номера на колата и трябва да можеш да си видиш номерата на частите, ако става от каризма ще ти го дам моя за 2 бири :)

 

http://www.auto-parts.spb.ru/cat/mi/mi2.mycat?SelVIN&vin=

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо си смени майстора, после търси части!

Колега, ако имате предвид, че майстора не разбира, ми кажете каква е причината за този проблем.Ако знаете ми помогнете да си оправя колата.Бъдете аргументиран!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

12 Front left ABS sensor (Open circuit or short-circuit)

51 Valve relay problem (Stays on)

 

Започнете с проверка на кабели и конектори ...

Електроника не се разваля чак толкова лесно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

12 Front left ABS sensor (Open circuit or short-circuit)

51 Valve relay problem (Stays on)

 

Започнете с проверка на кабели и конектори ...

Електроника не се разваля чак толкова лесно.

Благодаря за намесата колега!Всички кабели и конектори бяха проверени с мултицет.Релето беше заменено с аналогично, но не проработи.Левия сензор също го "прозвъниха" и показа, че работи. :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Писано е много във форума.

Има едни кондензатори в управляващия блок които засъхват и трябва да се сменят.

На мен така ми изчезна АБС-а след смяна на заден ляв супорт на спирачките на предния Галант.

Уж всичко беше наред, паля тръгвам и след 50-100 метра ми светваше лампата.

Така си го карах и ми беше по-добре след като щях да сгазя една зима един паднал на леда пенсионер с АБС-а.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...