Премини към съдържание

Смяна на накладки и дискове - Lancer X


ferrarko

Препоръчано мнение

Здравейте.

Колата ми вече мина 105000км и още съм с оригиналните накладки и дискове, като дисковете са с много малък ръб. При последната профилактика ми казаха че следващата година(т.е. тази година) ще трябва да сменям накладките.

 

Въпросът ми е освен накладките трябва ли да сменям и дисковете? Вие каква марка сложихте, какви ще препоръчате?

Спирачната течност сменя ли се? От като сме купили колата спирачна течност не сме сменяли!

Едни ми казват само накладки сменяш, други сменяш заедно с дисковете! При шофиране и спиране на "прав път" нямам тресене във волана, обаче ако карам планинско с много завои, в един момент се усеща лека вибрация! Преди време когато пуснаха Lancer X от AUTO BILD бяха правили тест и спирането беше оценено като много слабо - 40 метра.

Заводските накладки и дискове от Akebonо май не струват, а като гледам нови са скъпички! Друга марка дали ще подобри спирането ?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как точно си изкарал 105 000, аз съм на 110 000 и поне с 4 комплекта дискове и поне 5 накладки :), така че при теб просто ги смени и двете и си карай нови 100 000 :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как точно си изкарал 105 000, аз съм на 110 000 и поне с 4 комплекта дискове и поне 5 накладки :), така че при теб просто ги смени и двете и си карай нови 100 000 :).

Е то си има просто обяснение :) Човека не я ръчка колато като теб :)

 

По темата, ако са ти наред дисковете смени само накладките. Течността е хубаво да я смениш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вие към коя марка сте се ориентирали? Има ли усещане за подобряване спрямо Акебоното?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ние двамата сме минали на по-голям размер, така че нас не ни гледай :)

Марки... колкото искаш. Пробвали сме EBC с противоречиви мнения.. следващите които бих пробвал са Ferodo.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз попаднах и на скапано ATE! Говоря за дисковете. Накладките, които ми сложи Пламен са много добри, дори за моя стил на каране.

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ние двамата сме минали на по-голям размер, така че нас не ни гледай :)

Марки... колкото искаш. Пробвали сме EBC с противоречиви мнения.. следващите които бих пробвал са Ferodo.

 

 

Aз и Ferodo пробвах, впечатленията ми са разнопосочни, меки са, цапат яко джантата, бързо загряват и не са много подходящи (според мен,де http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif) за по-екстремно каране защото и бързо се "изпичат", но иначе са сравнително безшумни, пазят и диска, което пък води и до по-краткият им живот, около 17К. км изкараха при мен ! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/plane.gif

Редактирано от tzenov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Ех Ценов, що не ми се падне един джакпот от тотото, че да ви подаря на теб, Рангел и Васко по едно Evo! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_crying.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...