Премини към съдържание

Проблем с ксенона OUTLANDER 2007 г.


Препоръчано мнение

Здравейте, днес при пускане на късите светлини едната лампа отказа да запали и си помислих, че е изгоряла. После при проба забелязах, че лампата се опитва да запали в първите секунди и гасне.

 

Какво мислите, че е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Завърти крушките от фар на фар и ще разбереш дали е баласт или крука. Аз си мисля, че е от газа в крушката, вече няма мъгел да се запалва. Някога сменяни ли са крушките?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес се опитах да разменя лампите, но не успях да извадя лампата.

Махнах черната капачка, освободих следващата част. Вече се виждаше задната част на лампата и предполагах, че с леко завъртане ще излезе, но не стана. Пробвах леко да я издърпам, но пак не стана. Не съм давал зор, за да не прецакам механизма за автоматично регулиране на фара. Видях, че има две болтчета за механизма, но не посмях да ги развия и не знаех дали е необходимо.

 

Ако някой е правил тази операция, ще съм му благодарен да сподели опита си. Както и от къде е закупил резервните лампи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като свалиш черната капачка нищо друго не се развива. Целия баласт вътре се завърта. Погледни си в книжката там е описано. В балканстар едната крушка е 340 лв. Иначе се намират на цена делено на 3 на тази :)

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да се сменят и двете крушки,защото ще има разлика в цветовете и силата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Принципно знам, че се сменят и двете за да няма разлика в силата на осветеност и цвета.

Да, сега има разлика. Новата лампа свети по силно и е по бяла светлината, а другата по синее.

 

Забравих да напиша, че лампата бе счупена като я извадиха, но хубавото е, че нямаше попаднали парчета във фара.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...