Премини към съдържание

Galant 2,5 V6 Тайминг Аванс Процесор - газ


mask

Препоръчано мнение

Здравейте,

Интересувам се от (Taming advance processor) Aванс процесор за Галант 2.5 V6 на Газ (ГИ). Някаой слагал ли е. Има ли ефект? Каква марка и модел се препоръчват за Галант 2.5 V6 (2000г.) Как се монтира? Снимки видео.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С каква газова си колега,вакумна,инжекцион,сега ще слагаш ???

Колега то си пише Ги е ...Колкото да такова нещо при инжекцион няма смисъл той сигнала е ясен от компа на колата ...

 

Може да се инсталира на 3-4-5-6 и 8 цилиндрови автомобили, оборудвани с инжекторна запалителна система с индуктивен тип PMS сензор.

 

Той може автоматично да настрои времето предварително, подобрява ефективността, намалява на потреблението и риска от "детонации"..

При инжекциони(газови) не важи с една дума.(или градусите на запалване не зависят много според процесора а по скоро от компа )ако не се бръкне в компа на колата по сериозно.

Редактирано от dachbissnes
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега то си пише Ги е ...Колкото да такова нещо при инжекцион няма смисъл той сигнала е ясен от компа на колата ...

 

Може да се инсталира на 3-4-5-6 и 8 цилиндрови автомобили, оборудвани с инжекторна запалителна система с индуктивен тип PMS сензор.

 

Той може автоматично да настрои времето предварително, подобрява ефективността, намалява на потреблението и риска от "детонации"..

При инжекциони(газови) не важи с една дума.(или градусите на запалване не зависят много според процесора а по скоро от компа )ако не се бръкне в компа на колата по сериозно.

 

Защо го питам според теб ? Искам да разбера,дали знае,че тоя аванс процесор се слага само на обикновената газова,а на инжекциона, предварението се управлява от компютъра. Това че, не говоря винаги директно си е гадна черта,но според мен трябва да накараме хората да помислят и след това да им даваме отговора или решението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не съм съгласен съвсем. LPG като гориво работи по добре с малко повече предварение от бензина. Едва ли всички ГИ имат такава опция в настройките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С каква газова си колега,вакумна,инжекцион,сега ще слагаш ???

 

Здравей,

Със Газов Инжекцион съм, от 10 месеца. Но се натъкнах на доста статии за Аванс процесори (доскоро незнаех за съществуването им). И се зачудих защо като ми слагаха Газовия инжекцион не ми предложиха и Аванс Процесор.

Навсякъде пишат че качва мощността и смъква разхода с 5% - ако това е вярно то трябва да имаме с 8 коня повече мощност и с 0,5л по малък разход. (гори ми към 11/100км)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е нали точно това ти прави компютъра на газовата,променя предварението в зависимост от показанията на датчиците на двигателя,следи детонациите,кислородния сензор и т.н. Този аванс процесор се слага на обикновени газови,за да не се променя "бензиновото предварение",а само за газта,за да може като превключиш на бензин,да не си на 7-11 градуса,а на белег и да ти работи нормално на бензин,загряваш ли вече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо го питам според теб ? Искам да разбера,дали знае,че тоя аванс процесор се слага само на обикновената газова,а на инжекциона, предварението се управлява от компютъра. Това че, не говоря винаги директно си е гадна черта,но според мен трябва да накараме хората да помислят и след това да им даваме отговора или решението.

Не съм те разбрал колега,извинявам се.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е нали точно това ти прави компютъра на газовата,променя предварението в зависимост от показанията на датчиците на двигателя,следи детонациите,кислородния сензор и т.н. Този аванс процесор се слага на обикновени газови,за да не се променя "бензиновото предварение",а само за газта,за да може като превключиш на бензин,да не си на 7-11 градуса,а на белег и да ти работи нормално на бензин,загряваш ли вече.

 

Разбрах, Благодаря за информацията :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...