Премини към съдържание

Законопроект за управляването на чужд автомобил


Препоръчано мнение

Мога да кажа, доста подбрани неща за тази простотия, както и за гениите стоящи зад нейното раждане. За съжаление.. не мога да ползвам такива думички във форума и ще се въздържа :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това ли е истинската алинея на този законопроетк?

 

"Новата алинея гласи: Физическо или юридическо лице, което използва превозно средство по силата на правно основание, различно от правото на собственост, в едномесечен срок от възникването му се регистрира като ползвател на превозното средство."

 

Защото ако е това, то имаш 1 месец срок след като си взел да ползваш колата да се регистрираш като ползвател. Сега как и кой ще ти отчита този срок, не виждам как ще стане.

 

Според мен за пореден път се вдига шум за нищо и се симулира дейност от страна на "народните" представители.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако тази простотия стане истина, аз ще съм първия, който трябва да го изпълни. Понеже ползвам автомобила на майка ми. А тя ме е упълномощила с пълномощно, което е безсрочно и важи за всички дейности относно автомобила. До момента винаги с него съм се документирал и представлявал пред закона, занапред не знам как ще е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме глобят, ама няма. Тъкмо след 2 дни ще изтича едномесечният период и ще ми ...... да не казвам и аз като Тасо.

 

Иначе ги разбирам защо го правят - сефтосаха ме с + 41, получих честитката, която гласеше:

 

Уважаеми г-н Управител, имате възможност да посочите физическото лице, управлявало автомобила, в противен случай трябва да платите....... с 30% отстъпка....

А това, дето са го намислили - да го ......... Няма как да стане. Могат да направят други промени, ама те и тези са толкова умни, колкото и предишните, та няма да им подсказвам :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност проблемът на КАТ е заради "... налагането и събирането на глоби с т.нар. електронни фишове, "

Изключае инцидентните качвания на шофьорското място в някое МПС, идеята не е безумна. На нас ни се струва такава заради отвращението, което изпитваме, когато ни накарат да общуваме с администрацията, еле па с КАТ. Там дори само да си представим опашките и започва да ни се повръща...

Освен това жената проблем няма да има - тя и без това има половината собственост, така че колата си е и нейна. Проблем може да възникне с любовницата и други.

Редактирано от de4i
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....Иначе ги разбирам защо го правят - сефтосаха ме с + 41, получих честитката, която гласеше:

Уважаеми г-н Управител, имате възможност да посочите физическото лице, управлявало автомобила, в противен случай трябва да платите....... с 30% отстъпка....

А това, дето са го намислили - да го ......... Няма как да стане. Могат да направят други промени, ама те и тези са толкова умни, колкото и предишните, та няма да им подсказвам :-)

 

Край на мобилните камери? - http://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/vas-kamerite-po-pytishtata-shte-sa-samo-stacionarni-6004230

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност проблемът на КАТ е заради "... налагането и събирането на глоби с т.нар. електронни фишове, "

Изключае инцидентните качвания на шофьорското място в някое МПС, идеята не е безумна. На нас ни се струва такава заради отвращението, което изпитваме, когато ни накарат да общуваме с администрацията, еле па с КАТ. Там дори само да си представим опашките и започва да ни се повръща...

Освен това жената проблем няма да има - тя и без това има половината собственост, така че колата си е и нейна. Проблем може да възникне с любовницата и други.

Да, бе. Та ти само твоята кола ли караш? Служебни коли, тази на сестра ти? Ами ако ми се доспи и приятелчето ми се вози до мен свежарче - тогава какво? Да си взема хотел ли?

 

Айде стига глупости, това го няма никъде по света.

 

Вальо, мен със стационарна.... Иначе - много се радвам за това с мобилните.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, бе. Та ти само твоята кола ли караш? Служебни коли, тази на сестра ти? Ами ако ми се доспи и приятелчето ми се вози до мен свежарче - тогава какво? Да си взема хотел ли?

 

Само да вметна в случая когато имаш друг шофьор в колата продължаваш да носиш отгорорност за нарушенията юредически.(тоест няма проблем със свежия шофьор)

Колкото до служебните коли когато си служител се дава специален пътен лист или нещо друго се казва и няма смисъл от други гимнастики.

По принцип го има в другите държави.Например в Швейцария от преди 17 години докато бачках и после в Германия си беше така с пълномощно за управляване на автомобила.

Иначе като цяло си е голяма глупост това.

Редактирано от dachbissnes
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...