Премини към съдържание

Странен шум при палене на студен двигател


CBeTHaX

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Тази зима ми се появи един странен звук. Когато двигателя е студен и тръгна да паля, в началото се чува едно ломотене, сякаш суркам телена мрежа по чакъл. Чува се само и единствено при студен двигател и е при всяко палене на студен двигател, а не само при първото завъртане. Дори и да не успея да я припаля (т.е. пусна ключа преди да развърти), пак се чува накрая. Маслото е на 6500+ км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко трудно така по описанието, но според мен е възможно да има проблем в стартера и той да издава тези шумове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разчетох се по други форуми, като че ли задържа бендикса, по това което разбрах. Някаква идея колко е сериозно положението и колко би ми струвал ремонт на това чудо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като отворят стартера ще си каже.. от опита от 50 до 100лв (Пловдив) спрямо какво имат да сменят/правят по стартера. Ако е много зле може да се наложи да вземеш друг .... На V6 стартера е в в долната част на мотора отпред... много близо до мястото дето е завит масления филтър (в случай че решиш сам да го свалиш и да го занесеш за ремонт).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...