Премини към съдържание

Климатроник на Каризма


S.Iliev

Препоръчано мнение

Искам да използвам темата за да попитам за следното нещо. Колата е Каризма с климатроник, фейслифт. Симптомите са следните:

 

1.Настройвам си температурата на 27 градуса. Започва да си духа, топли си, всичко е наред. От първа до последна степен работи вентилатора нормално, не трака, вие или нещо подобно.

2.Карам колата и стигам до първото кръгово или по-голям ляв завой. Завивам и изведнъж от въздуховодите се "изсипва" една вълна от горещ въздух. Вентилатора не променя обороти и не издава други признаци на некоректна работа. Просто температурата на входящият въздух през въздуховодите се покачва рязко и то само докато правя ляв завой по-продължително време. На десен завой не го прави. В началото си мислех, че си внушавам, но в студовете сега съм на 100% сигурен, че това се случва.

 

Някой да се е сблъсквал с подобно нещо и да има идея дали е нормално и защо така се получава?

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тера инкогнита....http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

На Милен джедая, Каризмата му по спомен правеше същият номер, но май през лятото - с хладния въздух.

Търси го за инфо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам спомен, че обясняваше как на еди кое си кръгово в Пловдив го обледенявала колата, ама а де. Пак ще му досадя на Милен. :)

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да използвам темата за да попитам за следното нещо. Колата е Каризма с климатроник, фейслифт. Симптомите са следните:

 

1.Настройвам си температурата на 27 градуса. Започва да си духа, топли си, всичко е наред. От първа до последна степен работи вентилатора нормално, не трака, вие или нещо подобно.

2.Карам колата и стигам до първото кръгово или по-голям ляв завой. Завивам и изведнъж от въздуховодите се "изсипва" една вълна от горещ въздух. Вентилатора не променя обороти и не издава други признаци на некоректна работа. Просто температурата на входящият въздух през въздуховодите се покачва рязко и то само докато правя ляв завой по-продължително време. На десен завой не го прави. В началото си мислех, че си внушавам, но в студовете сега съм на 100% сигурен, че това се случва.

 

Някой да се е сблъсквал с подобно нещо и да има идея дали е нормално и защо така се получава?

Здравей,колега,мисля,че по въпроса имаше цяла тема,която прочетох с интерес,и карайки си колата ми направи впечатление,че и при мен при завой струята топъл въздух се усилва....незнам на какво се дължи,но смятам ,че е нормално да се случва :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Странно, но и при мен го има.Доста силна струя горещ въздух при завой.Дано някой разбули мистерията :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...