Премини към съдържание

Свети чека на двигателя


VLSN

Препоръчано мнение

Здравейте, колеги. Сложих си обикновена АГУ на колата(Спейс Стар 2003 г.-1.6) и отогава ми свети чека за двигателя на таблото. Какво трябва да се направи за да спре да свети. Проблеми с двигателя нямам. Предварително благодаря за отговорите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги. Сложих си обикновена АГУ на колата(Спейс Стар 2003 г.-1.6) и отогава ми свети чека за двигателя на таблото. Какво трябва да се направи за да спре да свети. Проблеми с двигателя нямам. Предварително благодаря за отговорите.

Слагат им разни емулатори, които да лъжат компа, че дюзите работят. Карай си така. Сложих на предния Ранър ГИ - лампата пак светеше, като дойде на тихи обороти. Карах го така 6 години, 130к, след което си взех друг Ранър, прехвърлих я уредбата и на следващия е пак така. Ама хич и не се притеснявам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз съм с ГИ не с обикновена ГО.Имах следния проблем с чека.Карам си и светва,свети няколко дни и изгасва.След няколко дни пак светва и така,ту свети ту изгасва и реших да отида до газаджията не специално за чека,а нещо не ми харешваше как върви.Направи ми настройка и от тогава не ми е светвал и чека,ДА ЧУКНА НА ДЪРВО:)Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги. Сложих си обикновена АГУ на колата(Спейс Стар 2003 г.-1.6) и отогава ми свети чека за двигателя на таблото. Какво трябва да се направи за да спре да свети. Проблеми с двигателя нямам. Предварително благодаря за отговорите.

 

Здравей колега и аз имах проблем с чека. Пъртина направих до газаджията за да изчиства грешката и коригира (леко изместените) настройки. Това през всеки 50-100 км (най-много ми е издържало до 320 км от чек-чек). Сменях режима на каране, зареждах от "хубави бензиностанции", не та не. Понеже си е губене на време, нерви.., предполагам същото се отнася и за газаджията, който накрая ми каза така:

- Твоя Мицку се оказа по-специален/капризен сравнение с другите газифицирани коли. Ще ти сложа за моя сметка по-нова електроника (може и ъпдейт), който сам ще се самокоригира, така както аз го правя с лаптопа и няма да ти светва повече.

Речено-сторено. Оставих му я за 1 ден. Последно вътрешно отделение за такси за деня и вече 1500 км чека не е светвал ;) Приятели ме бъзикат че просто толкова му е писнало, че ми е дръпнал лампичката на чека и аз си въобразявам че всичко е ОК. Но не е така. При даване на контакт чека светва и загасва. Паля си и тръгвам. Явно и на мене ми е сложил някакъв емулатор, защото така дори и да се е набутал (предполагам фирмата вносител на газовата са му го дали за някой капризни коли), пак е на сметка, защото не си губи 30 мин с мен. Ами ако 5 човека (в гаранция) му дойдат в един и същ ден, та затова. Разбира се, веднъж чека ми светна не от изкривени настройки, а защото едната дюза бе сдала багажа. Майстора ми обясни че са афиф, защото ако моята дюза струвала там с пружинката комплект и т.н. 10 лв, имало дюзи и по 100 лв. И от кекав материал не се знаело колко ще изкара някой от комплекта. Вече съм минал 7000 км на газ, за периода 3 дюзи смениха (за тяхна сметка все още). Аз усетих че се разтракаха като шевна машина, повече от повдигач, а то защото нещо било блокирало/счупило се вътре.

Моя съвет е да посетиш твоя газаджия. Желязото се кове докато е горещо. Нека да пипа/умува но да си свърши рботата докрай. Все пак чека е индикация че нещо не е наред и след като има такава система за уведомяване, би трябвало да й се обърне внимание.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега и аз имах проблем с чека. Пъртина направих до газаджията за да изчиства грешката и коригира (леко изместените) настройки. Това през всеки 50-100 км (най-много ми е издържало до 320 км от чек-чек). Сменях режима на каране, зареждах от "хубави бензиностанции", не та не. Понеже си е губене на време, нерви.., предполагам същото се отнася и за газаджията, който накрая ми каза така:

- Твоя Мицку се оказа по-специален/капризен сравнение с другите газифицирани коли. Ще ти сложа за моя сметка по-нова електроника (може и ъпдейт), който сам ще се самокоригира, така както аз го правя с лаптопа и няма да ти светва повече.

Речено-сторено. Оставих му я за 1 ден. Последно вътрешно отделение за такси за деня и вече 1500 км чека не е светвал ;) Приятели ме бъзикат че просто толкова му е писнало, че ми е дръпнал лампичката на чека и аз си въобразявам че всичко е ОК. Но не е така. При даване на контакт чека светва и загасва. Паля си и тръгвам. Явно и на мене ми е сложил някакъв емулатор, защото така дори и да се е набутал (предполагам фирмата вносител на газовата са му го дали за някой капризни коли), пак е на сметка, защото не си губи 30 мин с мен. Ами ако 5 човека (в гаранция) му дойдат в един и същ ден, та затова. Разбира се, веднъж чека ми светна не от изкривени настройки, а защото едната дюза бе сдала багажа. Майстора ми обясни че са афиф, защото ако моята дюза струвала там с пружинката комплект и т.н. 10 лв, имало дюзи и по 100 лв. И от кекав материал не се знаело колко ще изкара някой от комплекта. Вече съм минал 7000 км на газ, за периода 3 дюзи смениха (за тяхна сметка все още). Аз усетих че се разтракаха като шевна машина, повече от повдигач, а то защото нещо било блокирало/счупило се вътре.

Моя съвет е да посетиш твоя газаджия. Желязото се кове докато е горещо. Нека да пипа/умува но да си свърши рботата докрай. Все пак чека е индикация че нещо не е наред и след като има такава система за уведомяване, би трябвало да й се обърне внимание.

Поздрави

 

Светльо все пак ти си с газов инжекцион и при него случая е различен според мен там е до емулатор който трябва да се постави за бензиновите дюзи,а иначе настройката е доста по некоректна при обикновената газова уредба но се прави с много желание и настройки и да не свети чека.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Газов инжекцион и то хубав,там е истината и свестен майстор при монтажа и настройките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря всички ви за мненията и съветите. Когато отида за настройки(което ще е скоро) ще говоря с него за възможните варианти и след това ща пиша за резултата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега! При мен излезе бедна смес. Газаджията и направи някаква настройка и от тогава не е светвал чека- каза ми , че е "обагатил сместа".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...