Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Дисплей на бордовият компютър на рънърс


ralica99

Препоръчано мнение

Здравейте колеги!

Ще ви бъда много благодарен ако някой ми обясни, как да разглобя дисплея на бордовия компютър на Рънърс 2000г. Цифрите излизат на половина някой път.Разгледах темите във форума. Доколкото разбрах трябва да се почистят куплунгите на лентовият кабел вътре и ако това не свърши работа ще се ходи на майстор. Благодаря ви предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

И при мен има същия проблем,който е адски дразнещ. Чудя се дали да купувам втора ръка дисплей! :icon_hmm:

 

Колега , свали дисплея , аз ще ти го презапоя и ще си готов. Изобщо не ти трябва втора ръка. На моя спейс стар - зора беше да го сваля, след това с поялника и ..... готово .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Ще ви бъда много благодарен ако някой ми обясни, как да разглобя дисплея на бордовия компютър на Рънърс 2000г. Цифрите излизат на половина някой път.Разгледах темите във форума. Доколкото разбрах трябва да се почистят куплунгите на лентовият кабел вътре и ако това не свърши работа ще се ходи на майстор. Благодаря ви предварително.

Темите са за спейсстар, но за рънара положението е почти същото. Сваляш внимамтелно както са описани стъпките. С почистване само надали ще стане. Трябва да се презапоят спойките. Лакирани са. С повече внимание и нежно пипане - става. Гледай да не укъсиш някъде. Ако не си работил с поялник и нямаш талъв с тънак връх, по-добре занеси платката на някой който се занимава с електроника. Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...