Премини към съдържание

Скъсан ангренажен ремък


bercut

Препоръчано мнение

Добър вечер колеги , както е видно от заглавието вчера за сефте се сдобих с такъв проблем . Понеже съм доста на "Вие" с материята ще помоля за съвети и помощ . Колата е Каризма 1.8 ГДИ 125 к.с. 1998г. Ремъкът се скъса по време на движение / 100-110 км/ч / , но поради късното прибиране не можах да я оставя в сервиз .

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за статията колега , но трябва да отбележа ,че е ремъкът е сменен преди около 20 000 км .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

какъв ремък сложи и откъде го купи...казвай,че и на мене ми предстой смяна и мисля да взема от тука(от сайта)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

vanko91 , не знам какъв е /марка и т.н. / ; сменян е преди 3 г и не помня вече , а и се местих няколко пъти и се изгуби тефтера .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аха. На мене ми предстой смяна на ремъка и затова те питам. Поръчах днес от един колега от форума и утре ще го получа. Много ме наплаши като пусна темата. Особено като знам какво може да следва след късане на ремъка :icon_crying:

Между другото твоята кола да не една черна,хечбег?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бях видял в София една черна ГДИ и затова питам. А иначе какво ще правиш сега...предполагам ремонт,но не знам как вървят частите на тези двигатели...?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Добър вечер колеги , както е видно от заглавието вчера за сефте се сдобих с такъв проблем . Понеже съм доста на "Вие" с материята ще помоля за съвети и помощ . Колата е Каризма 1.8 ГДИ 125 к.с. 1998г. Ремъкът се скъса по време на движение / 100-110 км/ч / , но поради късното прибиране не можах да я оставя в сервиз .

 

Здравейте, и на мен ми се случи, вчера на магистрала Тракия.

В момента е в сервиз колата, разглобяват двигателя. Bercut, колко ти излезе ремонта ориентировъчно?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и на мен ми се случи, вчера на магистрала Тракия.

В момента е в сервиз колата, разглобяват двигателя. Bercut, колко ти излезе ремонта ориентировъчно?

 

Ако е много зле по добре си намери някой двигател по запазен за около 300 лева и си готов ... ремонта може и повече да ти легне,а и няма да е с оригинални части предполагам ...

 

 

а на колко хиляди ти се скъса и каква марка са ремъка и ролките?

Редактирано от MladenT
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е много зле по добре си намери някой двигател по запазен за около 300 лева и си готов ... ремонта може и повече да ти легне,а и няма да е с оригинални части предполагам ...

 

 

а на колко хиляди ти се скъса и каква марка са ремъка и ролките?

В момента работят в сервиза и очаквам скоро да ми кажат какво е положението по-точно.

Ремъка е Mitsuboshi, ролките и хидравличния обтекач са оригинални до колкото си спомням. Изминал съм 66 хил. км след смяната, за малко под 4 години.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...