Премини към съдържание

България - Германия маршрут


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, има голяма вероятност в края на тази седмица или в края на другата да пътувам до Германия. Рових се из форуми и интернет,но не намерих нужната информация. Ще пътувам с моята приятелка и брат й. Техните международни паспорти са изтекли и тук идва въпроса: 'възможно ли е да се премине през Сърбия с лична карта', ако да, от къде и как, ако не, какъв е най-лесния маршрут през Румъния. Крайната дестинация е Мюнхен.Също така какви документи/винетки/такси ми трябват да премина през Румъния. Благодаря :mitsu-smiley:

Редактирано от kuncata
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

През Сърбия се преминава с лична карта. Има спогодба между нас и сърбите за това.

Патарината (таксата) за магистралата през Сърбия е около 12 евро.

Плаща се на излизане от магистралата.

Преминаваш през Нови Сад, след това влизаш в Унгария (Сегет), Словакия, Чехия и влизаш в Германия.

В Унгария има задължителна такса винетка. Същото е в Словакия и Чехия.

Не пропускай да ги платиш на границите, защото глобите са солени!

В германия няма такси (включени са в цената на горивото).

Може да си изчислиш абсолютно точно маршрута и разходите от ТОЗИ сайт.

Не ти е необходимо нищо друго освен лична карта.

Пътят е перфектен, кара се само направо по магистрали.

Успех! :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Сега видях, че маршрута ти е Мюнхен.

Минаваш през Белград и след това хващаш пътя за Шид! Не за Нови Сад!

Тогава се минава през Хърватия. Там има толове (такси).

След това през Словения (винетка) и Австрия - също винетка.

Минаваш през Залцбург и си в Мюнхен.

Страхотни красоти и уникални пътища! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях, че маршрута ти е Мюнхен.

Минаваш през Белград и след това хващаш пътя за Шид! Не за Нови Сад!

Тогава се минава през Хърватия. Там има толове (такси).

След това през Словения (винетка) и Австрия - също винетка.

Минаваш през Залцбург и си в Мюнхен.

Страхотни красоти и уникални пътища! :icon_thumbup:

Благодаря много за точното и ясно обяснение. Направо камък ми падна от сърцето..,че с тези сърби ме бяха оплашили. Благодаря още веднъж :icon_rock: :mitsu-smiley:

 

Едит: най-накрая ще подкарам и моя колт по нормални пътища,не по българските ями... до сега не съм излизал от България с автомобил/автобус.:icon_hmm:

Редактирано от kuncata
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като минеш през Залцбург, непременно се качи на хълма на Капуцините, горе предлагат страхотна "Монасешка" бира.... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Благодаря много за точното и ясно обяснение. Направо камък ми падна от сърцето..,че с тези сърби ме бяха оплашили. Благодаря още веднъж :icon_rock: :mitsu-smiley:

 

Едит: най-накрая ще подкарам и моя колт по нормални пътища,не по българските ями... до сега не съм излизал от България с автомобил/автобус.:icon_hmm:

 

Обаче има едно много важно уточнение. Направи си застраховка ("Зелена карта").

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обаче има едно много важно уточнение. Направи си застраховка ("Зелена карта").

КФН: Само Гражданска отговорност е нужна, за да пътуваме в Европа

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо продължава да се вади коза с зелената карта като още от началото на 2012 година за Сърбия не се изисква зелена карта. А за Европейския съюз не се изисква още от август 2007.. и въпреки това хората тръгващи за Гърция например си вадят зелена карта...

Зелена карта за Европейския съюз и още 6 страни не е нужна

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Когато пътувам в чужбина с колата използвам винаги застраховка "Ауто асистънс" срещу скромна сума.

Така съм напълно спокоен спокоен.

 

:link:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията,днес следобед тръгвам. Маршрута който избрах е България-Сърбия-Унгария-Астрия-Германия, като ще мина през Белград,Нови Сад,Будабеща,Гьор,Виена и Мюнхен. Избрах този мрашрут,защото не ми се минава през Карпатите,все пак идва зима и кой знае какво време може да ме изненада там горе. Само не разбрах за пътните такси,ако може малко по-подробно обяснение. Като съм на граничния пункт от къде да си взема винетка/винетна такса? Примерно за Сърбия?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Значи когато влезнеш в Сърбия на границата няма такси. Когато се качиш на магистралата се взима билет от апарата без да слизаш от колата и плащаш когато излизаш от магистралата. Няма как да сбъркаш, защото има постове и бариери с указания. След като влезнеш в Унгария на самата граница веднага след това има надписи с кабини за плащане на тяхната винетка. Трябва да паркираш колата и да платиш. Не е като в Сърбия. В Австрия е с винетки и веднага, като влезнеш в страната на първия пункт или бензиностанция трябва да купиш винетка. В Германия няма такси. Всичко е включено в цената на горивото.

Лек път! :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм в Германия.Пътя мина много леко и приятно. Насладих се на хубав път и пейзажи.Благоваря за разяснението,много ми помогна

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...