Премини към съдържание

Не държи обороти докато е студен ?


award

Препоръчано мнение

Здравейте, колта ми не държи обороти докато не загрее хубаво 4-5 минути. Гасне и на бензин и на газ ако не поддържам оборотите с педала.

Смених пак свещите нищо че бяха на 20 000, смених и капачката на делкото. Проблема остава ... от какво може да е според вас ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами стъпков мотор или както се води там..ДОста хора са минали по този път. Можеш малко да врътнеш болта на дросела и проблема на студено няма да го има ,но и ще се разцентрова малко колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами стъпков мотор или както се води там..ДОста хора са минали по този път. Можеш малко да врътнеш болта на дросела и проблема на студено няма да го има ,но и ще се разцентрова малко колата.

 

Скъп ли е тоя стъпков мотор ? ... не разбирам, не съм изчел всички теми признавам си, нещо сложно ли е за оправяне, или нов ? :icon_blush:

 

в смисъл това моторче автоматичния смукач ли е ? ... може и да се излагам, но не ми е ясно какво прави ?

 

Някой би ли ми обяснил ? :drinks:

Редактирано от award
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно автоматичния смукач ти е тая джаджа. Човече , ако отделиш 20 мин. в нашия раздел ще ги видиш няколко такива теми, има и снимков материал, при някои колеги проблема решен. Нов ако купуваш няма да е евтин , можеш да го замениш със същия такъв, но щом не разбираш отивай при някой разбирач първо да се разбере къде е проблема. После имаш вариянти за действие :)

поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно автоматичния смукач ти е тая джаджа. Човече , ако отделиш 20 мин. в нашия раздел ще ги видиш няколко такива теми, има и снимков материал, при някои колеги проблема решен. Нов ако купуваш няма да е евтин , можеш да го замениш със същия такъв, но щом не разбираш отивай при някой разбирач първо да се разбере къде е проблема. После имаш вариянти за действие :)

поздрави

 

Благодаря ти ! Ще погледна темите. :icon_thumbup:

Редактирано от award
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш условия, разкачи внимателно корпуса на дроселната клапа. Имаш да откачиш 2 маркуча, 2 букси, 4 болта и едно жило.

на 1.3-то ЕГР-а излиза точно срещу байпаса и е нормално да се оплеска след n-годишна експлоатация, а ефекта е точно тоя. Е, може да имаш и някоя допълнителна "екстра", но едва ли.

Всичкото това се чисти по два начина. Лесен: накисваш цялото тяло в смес от обезмаслител (да речем А1) и бензин, изчакваш го 10 минути, след което яко почистване с водоструйката на всички възможни канали. Съхне, слагаш новата гарнитурка, стягаш и забравяш, че си имал проблем.

Трудния начин: разглобяваш целия възел, повтаряш процедурата с чистенето, псуваш 2-3 часа докато наместиш гарнитурката на байпаса, от там нататък като в точка едно :) Резултата е приблизително еднакъв и за мен поне не си струва изгубеното време за пълно разглобяване.

 

Ако пипаш оборотите (не го прави без нужда), винта е скрит под една гумена тапичка на тялото на дросела. опорния винт на дроселната клапа НЕ ГО ПИПАЙ! Изобщо!

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще го направя тия дни, благодаря на инфото ! Може ли заради дроселната клапа да ми е леко завишен разхода -20-30% ? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

20-30% ми се вижда множко, за да е само от задънени канали около дросела, но знам ли... Почисти го да не те подвежда, ако има друг проблем, ще го умуваме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

20-30% ми се вижда множко, за да е само от задънени канали около дросела, но знам ли... Почисти го да не те подвежда, ако има друг проблем, ще го умуваме.

 

 

Оправих колата сега е перфектна, не мога да я позная чак ... много се радвам. Какво и имаше ли ... ами какво ли не :) Дроселовата клапа и .... клапани. Нямаше компресия на един от цилиндрите а на други два беше наполовина. Почистване (имаше бая нагар по клапаните може би от газта), реглаж, шлайф на глава, почистване на леглата на клапаните, нови маслообирачи, нови гарнитури ... и т.н. ..... сега върви малко повече в ниските обороти колта :) И разхода падна :icon_rock: :mitsu-smiley: Явно така съм я купил ... кой да ти гледа ...

Редактирано от award
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...