Премини към съдържание

Съвет за Покупка на Галант


Препоръчано мнение

Здраветей Съфорумци!Аз не съм ви още колега но мога и да стана..Доста съм си харесал Галант 99г.

Дизелови модификации!

Та посъщество!:)

Много ми харесват като автомобили и знам че са здрави!

Искам да ми дадете вашия съвет.Заслужавва ли си Галант Дизелов мотор и ако да кой е наи добре да се вземе!

Много ли е скъп за поддръжка?И изобщо вашите впечатление отностно автомобила!

 

Благодаря Ви предварително!

 

ПОЗДРАВИ!: )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здраветей Съфорумци!Аз не съм ви още колега но мога и да стана..Доста съм си харесал Галант 99г.

Дизелови модификации!

Та посъщество!:)

Много ми харесват като автомобили и знам че са здрави!

Искам да ми дадете вашия съвет.Заслужавва ли си Галант Дизелов мотор и ако да кой е наи добре да се вземе!

Много ли е скъп за поддръжка?И изобщо вашите впечатление отностно автомобила!

 

Благодаря Ви предварително!

 

ПОЗДРАВИ!: )

 

Че са здрави няма спор. За поддръжка не са кой знае колко скъпи. Аз карам Галант модел 2001 година обаче е бензинов и нямам мнение за дизеловите двигатели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако си привърженик на спокойното каране, дизеловия Галант ще ти хареса. Ако предпочиташ динамиката - не ти го препоръчвам, по-добре ще е някой от бензиновите варианти. Не ми харесват спирачките, колата определено не спира добре, но моята представа е изкривена, защото досега съм карал все спортни коли, които имаха страхотни спирачки :) ! Положително впечатление обаче оставя разхода - при мен той е около 7,5 градско (8/100 в студа и в задръстванията) и 6/100 извън с климатик и поддържана скорост 120-140 км/ч. За поддръжката не е кой знае колко скъпа, последно купих термостат от Ратола за 42лв!! Ако те интересува нещо конкретно, питай! Може и todor да каже една-две добри думи, той е фен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здраветей Съфорумци!Аз не съм ви още колега но мога и да стана..Доста съм си харесал Галант 99г.

Дизелови модификации!

Та посъщество!:)

Много ми харесват като автомобили и знам че са здрави!

Искам да ми дадете вашия съвет.Заслужавва ли си Галант Дизелов мотор и ако да кой е наи добре да се вземе!

Много ли е скъп за поддръжка?И изобщо вашите впечатление отностно автомобила!

 

Благодаря Ви предварително!

 

ПОЗДРАВИ!: )

Доколкото зная, дизеловия мотор на Галант е само един - от 1993 е 2000 кубика, 90 коня турбодозел с междинен охладител на въздуха (интеркоолер). Аз имам Лансер със същия двигател и съм страшно доволен от колата и от мотора. Обичам да натискам газта и за почти 6 години предимно градско каране не съм имал никакви проблеми. Разхода на гориво е толкова малък, че като го заредя веднъж догоре и забравям кога съм го зареждал. Колкото до поддръжката, до сега съм сменял само консумативи (масла, филтри, накладки и гуми) и мога да кажа, че цените им са като на останалите автомобили, в някои случаи дори и по-евтини. Чувал съм, че дизеловите мотори пукали глави, но предполагам че е от прегряване и причината винаги е в "задволанното устройство", защото аз доста зверски настъпвам Лансер-а и все още нищо му няма. Пали от раз, без да се замисля, дори и през студените зимни дни, както някои казват : Показваш му ключа и колата е запалила. При това Лансер-а ми не е в първа младост - 1995-та година и на 188 000 км. Единствената препоръка е да поглеждаш от време на време стрелката на водата за да не я прегрееш, само тогава може да се спука главата. При мен въпросната стрелка винаги е стояла на средата на скалата като закована, независимо дали вън е -20 или +40 градуса. Не си мисли, че дизелите имат проблем с охлаждането, напротив, изчислени са с огромен резерв, но ако ти се случи да ти залепне термостата (примерно), ще береш ядове. Между другото това важи за всички марки и модели автомобили, не само за дизелите на Митсубиши.

Успех в покупката!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...