Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Смяна/регистрация на нов ключ за Lancer X


Препоръчано мнение

Здравейте,

Понеже ми се наложи да си купя нов ключ за колата, след като на стария му се прецака трансмитера (дистанционното вътре) ,искам да ви предпазя от набутване. С ключа може да се пали, само не можеха да се отварят и затварят вратите и багажника дистанционно. Това ме наведе на мисълта , че имобилайзер чипа е ок, но трансмитера беше сдал багажа.

1. Балкан стар - Отидох при тях, дистанционно отделно не се продавало. Регистрация на ключ - 40 лв., ако пък наистина не работел - 300лв. за ключ и регистрация и да съм си запазел час. Пожелах им "всичко най-хубаво" и приключих с тях.

2. Ратола - Не искам много да ги храня, защото принципно съм доволен от тях за сега, но да вземат да се научат да работят с МУТ-3 а не аз да им седя на главата и за 2 часа да измислят да ме пратят на ключар - техен човек бил. Да не споменавам, че не можаха да намерят от къде и как се регистрират ключове.... Цената за нов ключ беше около 200-250лв. Забравих да спомена, че за целия двучасов фарс ми взеха 20лв.

3. Ключар - Около час прави, струва и тн. и нищо (не ми се обяснява какво е правил). Единственото полезно нещо от което можах да се възползвам беше, че имаше машинка за честотите на трансмитерите и видях, че моя вече не излъчва на 434 Мгх. а варираше в диапазон от 430 - 450. Това ми беше напълно достатъчно да взема нещата в свои ръце.

 

И така, след като поразрових малко открих, че ключа струва около 130$ чисто нов от официалните канали, но не в Европа. Тук на помощ дойде EBay и по-специално тази обява цък.

И така поръчах (казах му да пише 15$) и зачаках, и хоп - изненада след 8 дена пристигна от Тайван до тук. Отворих новия ключ взех му дистанционното и го сложих в стария. Регистрирах си го сам и вече си имам работещ ключ и резервен (девствен) имобилайзер чип както и празен ключ за нарязване. Малко снимки по-надолу, както и обяснение как се регистрира ново дистанционно.

Инструкция (БС иска 40лв. за процедурата):

Можете да програмирате нови дистанционни за контрол на системата, ако имате едно валидно (вече регистрирано) дистанционно управление, като направите следното:

 

1. Имате на разположение всички (текущо и ново) дистанционни предаватели, които искате да регистрирате.

 

2. С валидно (вече регистрирано) дистанционно управление, натиснете бутона UNLOCK за 4 до 10 секунди. След това натиснете и задръжте бутона LOCK.

 

3. В рамките на 10 секунди след натискане на бутона LOCK, освободете LOCK и UNLOCK последователно. По това време, ID кодовете за всички дистанционни датчици за контрол, с изключение на предавателя използван в етапи 2 и 3 ще бъдат изтрити и функцията за отговор (вратата се заключва и отключва) ви информира, че режима на регистрация е бил задействан.

 

4. В рамките на 60 секунди след стъпка 3, изпълнете следната операция за регистрация с помощта на следващото дистанционно управление, което желаете да регистрирате в рамките на 4 секунди.

I.) Натиснете едновременно бутоните LOCK и UNLOCK за 2 секунди.

II.) Освободете бутоните LOCK и UNLOCK за 1 секунда.

III.) Натиснете бутона UNLOCK.

Функцията за отговор ви информира, че регистрацията на предавателя е завършена.

Източник: ЦЪК

 

Снимки:

post-5074-006153800 1377007847_thumb.jpgpost-5074-077649200 1377007607_thumb.jpg

post-5074-006149200 1377007617_thumb.jpgpost-5074-097537200 1377007918_thumb.jpg

post-5074-085914800 1377007910_thumb.jpg

Редактирано от DqdoMraz
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изключително полезна тема! Аз бих добавил в заглавието, нещо от сорта "как да се оправим сами и Лансър 10" и да я закачат горе.

 

 

 

 

Готово!

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Схемата, описана от колегата, работи на 100%! Останах с един ключ и си поръчах от въпросния сайт. Като добавка на гореописания метод мога да добавя,че при мен се наложи и ходене до Ратола за регистрация на имобилайзера и изтриването на изгубения ключ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Схемата, описана от колегата, работи на 100%! Останах с един ключ и си поръчах от въпросния сайт. Като добавка на гореописания метод мога да добавя,че при мен се наложи и ходене до Ратола за регистрация на имобилайзера и изтриването на изгубения ключ.

 

Предстои ми същата операция.. може ли да ми кажеш колко ти излезна регистрацията на имобилайзера и рязането на ключа (също къде ти го направиха)

Благодаря предварително :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Рязането на ключа го направих за 15лв. в София на кръстовището между бул.8 декември и бул.Св.Климент Охридски. Имат всичко и дори ми предложиха цялата услуга срещу 65лв. Иначе ключ може да ти нарежат навсякъде за около 8-10лв. Ако те е шубе да повториш процедурата на DqdoMraz и да спестиш някой лев, обаждаш се в Ратола, записваш си час и срещу 40лв. без ДДС ти оправят ключа. Иначе е само 20 без ДДС.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубавото е,че заличават данните на стария ключ. Успех!

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубавото е,че заличават данните на стария ключ. Успех!

 

Много благодаря за инфото :good:

 

Що се отнася до ключа.. заличих го без да искам в тоалетната :icon_rock:

 

Някой плъх може да се повози :drive:

Редактирано от gdurev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...
  • преди 6 месеца ...

Поздравления за страхотната тема!

 

Моят Лансер скоро ще навърши 7 години и батерията на ключа постепенно приключи живота си.

Вторият ключ лежа 4 години при лизингодателя, после още 2 вкъщи и се оказа, че и неговата батерия е "заминала".

 

Батерията, която се вижда на последната снимка от първото мнение в темата е литиева, модел CR1616,

пише го и на червената пластмаса.

Лесно се намира в магазините за електроника, на цени от 1.40 до 3.00лв.

 

Препоръчвам на колегите, притежаващи автомобил произведен 2007-2008г., предварително да се запасят с резервна батерия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте колеги,

Някой пробвал ли е тази процедура на Аутлендер 2007 и има ли положителен резултат?

Благодаря предварително за отговорите.

Поздрави

Георги

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...