Премини към съдържание

смяна на масло на ръчна скоростна кутия


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Имам 2 въпроса:

 

1) Къде се намира пробката за маслото на скоростната кутия? Имам Галант 2.0 TD 1999 година с ръчна скоростна кутия.

2) Какво масло да ползвам и при смяната да източвам ли сегашното или само да долея ако има нужда с новото?

От къде мога да видя препоръчителното масло за моя автомобил по спецификация?

 

Предварително ви благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега , ако имаш книжка на автомобила , на последните страници пише всичко, там ще намериш каквото те интересува. Моята е бензин но в книжката са дадени характеристиките за всички двигатели. Там пише вид , количество и т.н. Аз моето го смених и си сипах същото каквото ми дават по книга, мисля беше

75W-90, за пробката не мога да кажа на дизела каде е.

 

ПП: със здраве

Редактирано от I. Milev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Между другото си поръчах двигателно масло MITSUBISHI DIAMOND PROTECTION 10W40. Някой има ли впечатления от това масло и дали е подходящо за турбо дизелов мотор? На едно място намерих че пише "Подходящ за всички автомобили Mitsubishi, с изключение на модели с DPF (Diesel Particulate Filter) ". Какво значи това?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Между другото си поръчах двигателно масло MITSUBISHI DIAMOND PROTECTION 10W40. Някой има ли впечатления от това масло и дали е подходящо за турбо дизелов мотор? На едно място намерих че пише "Подходящ за всички автомобили Mitsubishi, с изключение на модели с DPF (Diesel Particulate Filter) ". Какво значи това?

 

Здравей колега. Системите за третиране на отработените газове при съвременните дизелови автомобили ги наричат DPF/FAP/филтър за твърди частици, филтър за сажди... При такива системи е необходимо маслото да не е конвенционална технология, а Low SAPS (с ниски нива на сулфатна пепел, фосфор и сяря).

Нужната дизеловата норма API CD е доста остаряла (въведена е 1955г) и няма как да намериш масло по нея. Не се претиснявай, маслото SAE 10W40 което си избрал отговаря и надвишава многократно изискванията на Mitsubishi откъм нива на смазочна защита. То е API CF (дизелова норма въведена 1994г)

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...