Премини към съдържание

Свети ми лампичката на маслото


Препоръчано мнение

Kолата е space runner 2.4GDI. Като загрее мотора и започва да ми свети лампичката на маслото, а като подам малко газ веднага угасва. Преди седмица купих колата и и смених маслото. Понеже живея в Германия не ми се даваха пари за майстор си купих масло 10W 40 купих си маслен филтър и въздушен и сам си ги смених на една поляна. Както и да е. Само да уточня че и преди да смена маслото правеше така. Ще бъда много благодарен ако някой знае защо прави така. А мотора си работи супер. Шефът ми тук в Германия преди години е работил в сервиз на ауди, та той ми каза че е от маслената помпа. Каза ми не е голям проблем, сипи малко по гъсто масло и карай. Ама не ми се рискува да сипвам по гъсто масло. Затова ще съм благодарен ако някой колега знае нещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1. Не подходящо масло

2. Датчик

3. Лагери на колянов вал

4. Маслена помпа

Смени датчика ако имаш възможност, другото вече си е за сервиз.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Kолата е space runner 2.4GDI. Като загрее мотора и започва да ми свети лампичката на маслото, а като подам малко газ веднага угасва. Преди седмица купих колата и и смених маслото. Понеже живея в Германия не ми се даваха пари за майстор си купих масло 10W 40 купих си маслен филтър и въздушен и сам си ги смених на една поляна. Както и да е. Само да уточня че и преди да смена маслото правеше така.

Никъде не споменаваш при какви обороти на двигателя се случва това ..:icon_hmm:

Ако ти падат прекалено ниско оборотите, няма повод за притеснение, но ако го прави при нормални обороти, първата работа е да се провери налягането на маслото с манометър ..

Не вярвам да искат стотици евра в Германия за тази процедура ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никъде не споменаваш при какви обороти на двигателя се случва това ..:icon_hmm:

Ако ти падат прекалено ниско оборотите, няма повод за притеснение, но ако го прави при нормални обороти, първата работа е да се провери налягането на маслото с манометър ..

Не вярвам да искат стотици евра в Германия за тази процедура ..

Еми по принцип свети когато паднат оборотите някаде около 600/700 оборота, и само да докосна педала на газта и веднага огасва лампичката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...