Премини към съдържание

Мита на Японските коли


Препоръчано мнение

Здравейте , имам и един друг въпрос някой знае ли има ли последно акциз за японски коли или няма и има ли значение дали вкарваш кола от Европа или Азия?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Акциз се плаща за автомобили които са над 163к.с, независимо дали са от Европа или друго място. Разликата е че ако се внася автомобил от Евросъюза (има разлика с Европа) не се плаща мито и ДДС, при положение че ДДС е платено при покупката на автомобила.

точно така е - ако колата не се внася от ЕС се плаща мито /за тези без европейски произход/ и ДДС и ако е над 163 к.с. и акциз. Начина на определяне на митническа стойност е върху фактурната стойност + транспортни разходи, т.е. например, ако си купите кола от Турция - например :mitsu-smiley: Лансер на стойност 1000 евро ще платите мито и ДДС.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И все пак не разбрах има ли значение чие производство е или само от къде я внасяш.И друго ми каза приятел , че сега разработвали закон и на митницата ти давали само някаква бележка и може би след време ще се плаща акциз на японските коли.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И все пак не разбрах има ли значение чие производство е или само от къде я внасяш.И друго ми каза приятел , че сега разработвали закон и на митницата ти давали само някаква бележка и може би след време ще се плаща акциз на японските коли.

 

Откъде я внасяш има значение!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за изчерпателните отговори !!!Сега остава да си намеря нещо хубаво от Германия например и някои да ми го докара :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...