Премини към съдържание

Монтиране на пластмасови прагове - space star


Препоръчано мнение

Добър ден на всички,

 

със семейството се решихме на важна стъпка - първа семейна кола - и се спряхме на Звездата.

Вече няколко месеца се радваме на автомобила, но аз като всяко момченце ( :D ) обичам да опознавам, монтирам, поставям, ровя и да извършвам всякакви дейности със ръцете си, и реших да дооборудвам семейния ван. Първо джанти, второ багажник и трето пластмасови прагове.

Минах през една от многобройните автоморги в западната част на София, видях един полуразглозган спейс, харесах си праговете макар и да не бяха в цветущо състояние /нагар и дълбоки деруги/, и си платих 100-те лева.

След кратко ренувирането и освежаване праговете бяха готови за монтаж:

 

http://media.snimka.bg/s1/1941/030125108.jpg

 

Така и тук започнаха леките ми притеснения, които в последствие ме отказаха в мотажа на пластмасите, а именно:

 

* ясно, че ще трябва да разпробия металните прагове за да може да взезнат жълните щипки. Но как да измеря точно и от първия път да уцеля разположението на дупките и дали след метала има някаква пластмаса или твърд силикон за пълнеж, в който да се заклинят щипките? Мислих за някакъв кълъп или нещо с което да намажа щипките и да бележа ма пак няма да е точно. Другата ми идея е да разпробия самите прагове от въшната страна в центъра на щипките за да мога да бележа върху колата директно, но като гледах самите щипки как са под наклон се усамник за точността и прицезността си.

Та питам: Някой да се е занимавал с подобно начинание или да подскаже майстор при който да отида в София и да ми ги постави?

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз имам едни прагове в гаража се търкалят и чакат своя ред и с интерес ще следя темата, но силно ме съмнява да се навия да си разпробивам праговете.... по-скоро ще търся алтернативно решение, пък ако не няма да ги слагам! :D

 

ПП: много си се изръсил за тези пластмаси, аз се сдобих с моите чрез еконт и с доставката платих 57лв и някакви стотинки :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...

ПП: много си се изръсил за тези пластмаси, аз се сдобих с моите чрез еконт и с доставката платих 57лв и някакви стотинки :)

 

Това бяха единствените, които успях да намеря. Да не ти казвам, че чорбаджията искаше да ми ги даде на по 70лв. бройката. :icon_doh:

 

П.П.

Гледам, че модератора се е намесил в предния ми пост, най-вероятно заради снимката. Съжалявам, но в работата сме с урязан интернет. Минава през множество филтри и въобще не виждам какво се изобразява като картинка от снимка.бг

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм много заинтересован от монтажът на тези прагове, тъй като моят Мицко също няма! Ако намериш алтернативен начин без да разпробиваш пиши! Ще следя темата! : )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мислих да махна щипките и на тяхно място да сложа двойно лепящо тиксо, каквото е при лайсните на вратите + силикон за пълнеж. Ама некакси не ми се нрави да издържи при скорост над 100 километра или..... :icon_hmm:

Търсенето на вариант за монтажа продължава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

коментирах с колеги въпроса и ми бяха казали за клип на който лепят прагове и престилки, по мое усмотрение това е пяна, която използват да ти уплътнят ПВЦ дограмата... та ето го и клипа частта с лепенето е след 1.10

http://vbox7.com/play:6afec895

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тука го правят с двойно лепящо тиксо:

 

 

После разпробиват метала, малко грунд, винт и са готови. Мисля, така да го пробвам и аз. Махам щипките и ще разчитам само на винтовете в предния подкалник и тези отдолу на гредите. Може и да добавя един в задния калник.

Сега оставя да намеря хубаво двойно лепящо тиксо и стент на който да повдигна колата.

В коментарите под клипа става ясно, че тиксото е на фирмата "3М".

 

:icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Колеги, не правете като тези от руското клипче. Полиутерановата пяна, която ползват масово е звукоизолационна т.е. с отворена клетачна система и хидроскопична. Поема влагата и ръждясването на металните прагове е гарантирано. Добри варианти са двойно залепващите тикса на 3М или друга реномирана фирма или полоуретанови ЛЕПИЛА. Изкам да подчертая, че те са различно от пяната. С такива лепила се лепят стъклата на колите. Най-лесния вариант е да отидете при майстори дето слагат стъкла, а другия да си купите такива. Аз съм ползвам такива на Вюрт и съм доволен. Имайте в предвид, че изцапаното с такива лепила не се чисти с никакви разтворители. Повтарям пак, НЕ СЕ ЧИСТИ с "кореселин", бензин или ацетон. Тубите са като на силиконите, но нека това да не ви заблуждава, че е силикон.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, .....

 

Мерси за информацията!!!

 

Аз лично успях само да намеря една от фирмата предлагаща двойнолепящата лепенка на 3М - фирма Ирбис. Свързах се с момчетата и от там разбрах, че модела на "тиксото" е 4611 и мисля да заприходя една ролка в скоро време.

Въпросът обаче остава - дали ще издържи само с "лепенката"??? И/Или да "наблъскам" във вътрешността на прага с полоуретановите лепила, за които спомена "nola"???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за информацията!!!

 

Аз лично успях само да намеря една от фирмата предлагаща двойнолепящата лепенка на 3М - фирма Ирбис. Свързах се с момчетата и от там разбрах, че модела на "тиксото" е 4611 и мисля да заприходя една ролка в скоро време.

Въпросът обаче остава - дали ще издържи само с "лепенката"??? И/Или да "наблъскам" във вътрешността на прага с полоуретановите лепила, за които спомена "nola"???

Не е нужно да наблъскаш целия праг, а да намажеш само контаните повърхности. Тиксото можеш да го ползваш тогава в определени точки, което ще служи само за пъвоначално закрепване на прага.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...