Премини към съдържание

Съвет за джанти


Препоръчано мнение

Колеги харесах си джанти за Каризмата ми .... http://nfs.mobile.bg...ls&slink=2gfpz7 4x100 централен отвор 57 , моя е 56,1 искам мнение относно мерките , марката и тн ... :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :rulez:

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако си сигурен, че твоите са 4х100 с централен 56.1 си правиш едни втулки и си ти! Хващай шублера и си мери размерите на колата за да си сигурен, да не стане като един колега, който си купи джанти с различен размер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каква е тази втулка 0.9 мм, бре?

Коци, ако размерите които си дал са точни, слагай и карай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип човекa кaзa, че джaнтите сa от Сеaт, a aз пробвaх с джaнти нa сеaт и пaснaхa.

 

А и ги поръчaх, човекa ще ги изпрaти по ЕКОНТ.

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каква е тази втулка 0.9 мм, бре?

Коци, ако размерите които си дал са точни, слагай и карай.

Тия втулки се слагат на джанта за да стане точно на централния отвор ,че иначе може и да тресе колата.Мойте на старта кола и те бяха някъде там.Ако нямат втулки джантите отиваш при някой стругар и ти ги прави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Коце,втулки не ти трябват.Пропуснал си един параметър,а именно "offseta".На Каризмата е от 38 до 45.А на Сеата от 35 до 45.Така че тези джанти ще паснат.Може би да е от снимката но на мен едната джанта ми се вижда малко елипсовидна.Задължително ги завърти на баланс-машина преди да слагаш гуми!Дано вторият ти опит да е успешен. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тия втулки се слагат на джанта за да стане точно на централния отвор ,че иначе може и да тресе колата.Мойте на старта кола и те бяха някъде там.Ако нямат втулки джантите отиваш при някой стругар и ти ги прави.

 

Аз много добре знам какво е втулка за джанта и защо се ползва.

Дори на единият Колт ползвам втулки от текстолит.

По-скоро ти ми кажи, възможно ли е да се направят втулки, за разликата от 0.9 мм ?

Или ако поразсъждаваме малко, от 0.45 мм щото горната мярка трябва да се раздели на две....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Коце,втулки не ти трябват.Пропуснал си един параметър,а именно "offseta".На Каризмата е от 38 до 45.А на Сеата от 35 до 45.Така че тези джанти ще паснат.Може би да е от снимката но на мен едната джанта ми се вижда малко елипсовидна.Задължително ги завърти на баланс-машина преди да слагаш гуми!Дано вторият ти опит да е успешен. :icon_thumbup:

aми aз до онзи ден не знaех че имa толковa пaрaметри :-P , a човекa кaзa че рaботил кaто aвтомонтиор и кaзa че джaнтите си ги е кaрaл той нямaли идaри сaмо леки дрaскотини . ще се чуе кaто пристигнaт и се опитaм дa ги сложa . дaно втория опит бъде по успешен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

По-скоро ти ми кажи, възможно ли е да се направят втулки, за разликата от 0.9 мм ?

.

Възможно е ..:P Вкарваш 2 чашки от кафе (пластмасови) една в друга, изрязваш си кръгчета и си готов с втулките ..:D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е ..:P Вкарваш 2 чашки от кафе (пластмасови) една в друга, изрязваш си кръгчета и си готов с втулките ..:D

 

мидля че е по вaжно джaнтите дa стaвaт втулките не ги мисля зaщото aз сaм фрезист по професия и имaм стругaри под ръкa

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.
×
×
  • Създаване...