Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Жълта индикация за масло Пажеро 3.2


Препоръчано мнение

Здравейте .Днес докато ри карах и забелязах, че при студен мотор ми светна чайничето с жълта индикация .. след около 20 секунди изгасна и така докато не загря напълно.. след това не е светвала. Фактически ми свети индикация за ниво на масло а в мотора маслото е на макс. На диагностика не го отчита като грешка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте .Днес докато ри карах и забелязах, че при студен мотор ми светна чайничето с жълта индикация .. след около 20 секунди изгасна и така докато не загря напълно.. след това не е светвала. Фактически ми свети индикация за ниво на масло а в мотора маслото е на макс. На диагностика не го отчита като грешка.

Прецакан ти е датчика, който е встрани на картера......на коя "диагностика " не показва нищо......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прецакан ти е датчика, който е встрани на картера......на коя "диагностика " не показва нищо......

никва представа нямам каква е била програмата но не е нещо спецялно 100% любителска е.Все още няма да рискувам със смяна на датчика ами най напред ще сменя маслото. Насочете ме кое масло му допада на този мотор. Мисля си за 10в40 на Репсол

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

никва представа нямам каква е била програмата но не е нещо спецялно 100% любителска е.Все още няма да рискувам със смяна на датчика ами най напред ще сменя маслото. Насочете ме кое масло му допада на този мотор. Мисля си за 10в40 на Репсол

Пробвай и така, макар че опита ми показва друго, но не е 100% сигурен......аз пък бих заложил на МОТУЛ......ЕНЕОС-а купен от Бг е унгарски или холански.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай и така, макар че опита ми показва друго, но не е 100% сигурен......аз пък бих заложил на МОТУЛ......ЕНЕОС-а купен от Бг е унгарски или холански.....

 

Не зная от къде я имаш тази информация но моята е , че Енеос се бутилира ( не рафинира ) само в Белгия .

Аз на моето паджеро съм слагал и Мотул но определено с Енеоса трака по малко .

 

П.п поговорката казва , че най - доброто масло е новото .

П.п. Колега вие на колко километра сменяте маслото на 3.2 ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не зная от къде я имаш тази информация но моята е , че Енеос се бутилира ( не рафинира ) само в Белгия .

Аз на моето паджеро съм слагал и Мотул но определено с Енеоса трака по малко .

 

П.п поговорката казва , че най - доброто масло е новото .

П.п. Колега вие на колко километра сменяте маслото на 3.2 ?

Лесно се разбира........прочети шрифт кода и ще видиш какво ще излезе.......какъв Мотул си слагал.?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley:

 

Забога братя не купувайте... Repsol :) Ама от всички масла как можа колега да си помислиш за този смешен измамен анадолски продукт. При наличието на Мотули,Фукс-ове, и тем подобни просто не си троши колата с тази боза.

 

Това нещо ( Repsol) и Valvoline e най -голямата смрад ,приеми че информацията ми е от опит.

 

И до момента немога да рзбера що за икономия се прави от масло.

 

В сайта на Мотул има и кофигуратор за техните продукти. Вкарай си вида Митсубишка и виж какви възможности има.

 

И си виж спецификацията за твоя двигател ,да не се окаже после, че караме с Диона Супер щото "един майстор ми каза" ,че няма голяма разлика.

 

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley:

 

Забога братя не купувайте... Repsol :) Ама от всички масла как можа колега да си помислиш за този смешен измамен анадолски продукт. При наличието на Мотули,Фукс-ове, и тем подобни просто не си троши колата с тази боза.

 

Това нещо ( Repsol) и Valvoline e най -голямата смрад ,приеми че информацията ми е от опит.

 

И до момента немога да рзбера що за икономия се прави от масло.

 

В сайта на Мотул има и кофигуратор за техните продукти. Вкарай си вида Митсубишка и виж какви възможности има.

 

И си виж спецификацията за твоя двигател ,да не се окаже после, че караме с Диона Супер щото "един майстор ми каза" ,че няма голяма разлика.

 

:mitsu-smiley:

Подкрепям това мнение напълно........Мотула е далеч по добро,а не е кой знае колко по скъпо......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям това мнение напълно........Мотула е далеч по добро,а не е кой знае колко по скъпо......

маслото което вече сипах е репсол... на няма и 1000км е ... не го правя от икономия колеги. До сега съм карал бензиново бмв а преди това още няколко коли и то само бензинови.. от скоро карам пажерото. ОК. Мотул,мотул.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Ами колега, след като не е от икономия , и след като не е от незнание, предвид ,че запита в началото на темата " какво масло" и след като прочете малко и пак го сипа, само можем да гадаем за причините по които си се ръководил.

 

Освен да пожелаем много безавариини километри на машинката какво повече.

 

А за да не ти се стори ,че си измисляме тука всички, прегледай големите форуми западни ,мнения препоръки за по-големите марки автомобили и след като четеш около 3 месеца белким стане ясно защо енеос,защо мотул,защо фюкс .

 

Все пак возилото си е твое ,размишленията също. :mitsu-smiley:

 

P.S.. и поради щото си карал само бензинки трябваше да се информираш ,че дизела е доста по-натоварен термично, още повече турбо такъв, още повече 3.2 за които се знае ,че работи под доста голямо температурно натоварване и често главата не издържа.

И ако всичко това не те наведе на мисли относно способностите на качествените масла можем само да пожелаем спокоен сън и много безавариини километри. :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

имам същияг проблем с жълтият индикатор за нивото на маслото в двигателя. свети точно за 10 сек, докато джипа е студен. маслото ми е сменено скоро, и даже досипах, защото съветът от майстор беше, че може да са капризни. Факт е обаче че светлината още ми присветва и вече съм склонен да мисля че е от датчика...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...