Премини към съдържание

Педала на газта


Препоръчано мнение

Понякога като запаля мотора и като натисна педала на газта няма обороти и се налага да изгася и да изчакам около минута. Пак като запаля има обороти вече, че някой път даже и по 3 пъти ми се случва да паля и изгасям, става дума за колт 1.1 2005 г

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свети ли ти жълтата лампа check engine?

Трябва първо диагностика да се видят грешките и след това да се мисли за смяна или ремонт. Направи така и публикувай грешките тук за да може да дадем съвет. Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Колеги и при мен се получи така. Давам газ, а оборотите едвам се вдигат. Невероятно трудно е да потеглиш. Сякаш колата става с 5 к.с. А проклетата лампа на "чек енджин" светва . Кажете моля каво става с колицата? Моята е също 1.1 / 2005

Редактирано от kolin
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

При мен след запалване оборотите падаха и при студено време гаснеше. В компютъра нямаше грешки, а се оказа, че е клеясала дроселова клапа. В Ратола я почистиха и сега нямам проблеми. Много ми прилича на твоя случай, колега. Пробвай, дано е това, а не нещо по-болезнено (финансово).

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, понякога помага да четете и останалите теми :icon_blush:

Добрата новина е, че вашият проблем се решава лесно и евтино. Описан и дискутиран е надълго и нашироко по-надолу в темите. С 2 думи това е софтуерен проблем при колтовете, който се проявява когато си иска. БС се правят на ощипани, както винаги. Затова просто заведете някъде колата на софтуерен ъпдейт, примерно в Ратола, и готово. Няма смисъл да четете грешките в компютъра, всеки път генерира различна, но най-често показва проблем с дроселовата клапа. Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми май не е баш така, имал съм споменатият от теб прблем , но там не искаше да вкарва задна ... но не и да не държи обороти и да тръгва трудно. Да не говорим че в другите теми проблема се отнася за роботозирината кутия на Колт 1.3, нейният софтуер се обновявава. Колегите по-горе са с ръчки...

 

Пример: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=27948 и http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=27942

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мога да кажа , че почистих дроселовата клапа и нещата се оправиха засега. Ако има промяна ще я споделя. Но клапата наистина беше почерняла.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми май не е баш така, имал съм споменатият от теб прблем , но там не искаше да вкарва задна ... но не и да не държи обороти и да тръгва трудно. Да не говорим че в другите теми проблема се отнася за роботозирината кутия на Колт 1.3, нейният софтуер се обновявава. Колегите по-горе са с ръчки...

 

Пример: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=27948 и http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=27942

 

 

Грешиш. Не са тези темите. Проблемите със софтуера не са свързани по никакъв начин със скоростната кутия. Става дума за електронния дросел, защото жила вече няма. Той създава проблеми. Или по-точно компютъра, но му се отразява на него. Моята кола е 1.1 ръчка и имаше точно този проблем. Вероятно дросела е също така и зацапан. А може би проблемът се проявява когато зацапването достигне определено ниво, защото при мен се появи на ок. 60К км, но все пак първопричината не е в него. След софтуерния ъпдейт и без чистене на дросел проблемът изчезна.

Редактирано от vege
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Грешиш. Не са тези темите. Проблемите със софтуера не са свързани по никакъв начин със скоростната кутия. Става дума за електронния дросел, защото жила вече няма. Той създава проблеми. Или по-точно компютъра, но му се отразява на него. Моята кола е 1.1 ръчка и имаше точно този проблем. Вероятно дросела е също така и зацапан. А може би проблемът се проявява когато зацапването достигне определено ниво, защото при мен се появи на ок. 60К км, но все пак първопричината не е в него. След софтуерния ъпдейт и без чистене на дросел проблемът изчезна.

 

Ха, интересно, просто не съм засичал таква тема (за софтуерен ъпдейт за комп. на дросела). Явно бая бета са го пуснали тоя Колт. :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...