Премини към съдържание

Спейс Рънър


Препоръчано мнение

Здравейте надявам се да пиша където трябва темата.Става дума за Спейс Рънър 1997 година 1.8 16В.Предстои ми смяна на ангренажен ремък и накладки.Доколкото разбрах от форума на ролката и дават 100 000 километра така че ще сменям само ремъка.Въпроса ми мога ли сам да го сменя понеже съм мераклия сам да си сменям по колата каквото мога.Ако някой може да ми обясни как точно става ще съм му благодарен.За накладките предполагам че не е нещо сложно,но ремъка поне така съм чувал трябвало да бъде пак на същото място сложен за да не прескочи.Ако някой може да помогне ако не ще отида да ми го сменят някаде да не прецакам нещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте надявам се да пиша където трябва темата.Става дума за Спейс Рънър 1997 година 1.8 16В.Предстои ми смяна на ангренажен ремък и накладки.Доколкото разбрах от форума на ролката и дават 100 000 километра така че ще сменям само ремъка.Въпроса ми мога ли сам да го сменя понеже съм мераклия сам да си сменям по колата каквото мога.Ако някой може да ми обясни как точно става ще съм му благодарен.За накладките предполагам че не е нещо сложно,но ремъка поне така съм чувал трябвало да бъде пак на същото място сложен за да не прескочи.Ако някой може да помогне ако не ще отида да ми го сменят някаде да не прецакам нещо.

Колега разгледай ръководството за ремонт на английски и сам прецени дали можеш сам да го смениш, като цяло няма нещо, което да е много сложно ако преди това си се занимавал с други ремонти. Не се доверявай на това че ролките издържат 100000 км, много хора вече изпатиха заради това. Аз сега смених моите с ремъка на 53000 км, нямаха разлика новите от старите, нито по радиален нито по аксиален луфт, но всичко си е до преценка. Та общо взето с инструменти и желание може да се справиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И като ти се видят здрави и като нови а нещо се предаде КАК БОЛИ. Сменяй всичко, дали сам ако имаш опит или инструменти или при майстор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И като ти се видят здрави и като нови а нещо се предаде КАК БОЛИ.

Особено пък на този двигател, дето има само 1 ролка и като не я смениш, спестяваш само 40-45 лв. и то за маркови ролки, а поразиите са за стотици левове ..:)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите.Просто така прочетох някаде тук във форума за ролките.Просто ми се събраха някои неща за ремонт и за това преценик да не сменям ролката.Но ще видим какво ще излезе по предницата и ако е нещо евтино ще сменя и ролката.А какво ще кажете за цена от 52 лева за ангренажен ремък не помня марката както и 40 и няколко лева беше за накладките?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А може ли някой да ми прати линк с ръководството че нещо не мога да го намеря.Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.А какво ще кажете за цена от 52 лева за ангренажен ремък не помня марката както и 40 и няколко лева беше за накладките?

Ами като не казваш марки, какво да кажем ..:)

Ако ремъка е Гейтс бива, ако е друга марка е скъпо .. Накладките ако са Брембо също бива на тази цена ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами като не казваш марки, какво да кажем ..:)

Ако ремъка е Гейтс бива, ако е друга марка е скъпо .. Накладките ако са Брембо също бива на тази цена ..

Ще питам за марките че ме интересуваха първо цените.Ех и аз искам едно Галантче ама засега няма начин.Пък и много ме плашат с тия повдигачи

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) И да те плашат и да не те плашат щом се чудиш дали да сменяш ролка или не Галанта не е твоята кола. Повдигачите са едно на ръка, ако знаеш пък колко неща са по предницата...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) И да те плашат и да не те плашат щом се чудиш дали да сменяш ролка или не Галанта не е твоята кола. Повдигачите са едно на ръка, ако знаеш пък колко неща са по предницата...

Аз не се чудя просто така прочетох че го дават по книга.Знам за предницата на Галанта и знам че е скъп за поддръжка,но Галанта си е Галант,колкото и да е скъпо.Ама за сега ще карам Рънърчето след годинка или две може да станем Галантни :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...