Премини към съдържание

Осветление на таблото... !


MIRAGE

Препоръчано мнение

Проблема ми е следния !Копчетата на климатроника не ми се осветяват когато вклуча габаритите или фарове !!!! Имате ли идея какво може да е станало ,защото аз предполагам че са ми изгорели лампичките...та в този смисал как мога да си оправя този проблем максимално най безопасно !Мисля си че ще трябва да се отваря таблото по някакъв начин ,но не ми се ще за да не стане ГАФ :icon_blush: и да се счупи нещо !!!!МОЯЛ ВИ ПОМООООЩ :icon_crying: :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само че не на климатроника, а на часовник, запалка и т.н. Заведох я Carismata на "доктор" и я оправиха, т.е. смениха крушките. Ако искаш ще ти кажа къде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Вади се панела с отвертка с парцалче (накрая на отвертката) и се сменят лампичките. Но много внимавай да не счупиш панела или да го надерш, защото е на щипки и после ако счупиш нещо няма намиране :icon_dance: По-добре да ти го направи някой алармаджия или електриджия, който знае какво е Мицубиши :icon_dance:

Ако имаш книжка на колата вътре е нарисувано как се сменят крушките на плафона. И тук е същото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

tmintov кажи къде си оправи тоя проблем ?????? Но аз съм от ПЛОВДИВ да знаеш !!Все пак кажи може и тук да има офис сервиза!

 

БигБос ти кой сервиз ще ми препоръчаш !??? И ако може НЯКОЙ от вас да каже колко струват лампичките и изобщо цената на подобен ремонт !!!?!?!?!?! :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ремонта ти е 5-10 лв, не повече. Cмяната става за 3-5 мин. Лампичките са Toshiba със сини шапчици и ги има само в официалните вносители (на Тойота са същите). Самите крушки струват 2-3 лв. Почти във всеки сервиз може да ти ги сменят :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

MIRAGE, то не е точно сервиз, а работилница за аларми, радиооборудване и т.н. и е в София. Аз ги ползвам отдавна и са читави моммчета. Обаче не върви заради някакви си лампички да се разкарваш до София. Радвам се, че Big Boss ти е дал по-разумно и компетентно решение. Весели празници!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 години ...

подмяна на лампите братле, фащаш се един ден и за 10 мин. си готов!!! :icon_rock: Цените им варират от 0,50 до 1,50 зависи колко е гладен продавача... а повечето са достааа гладни!!! :icon_censored:

Колкото до щипките трудно ще ги счупиш, а инструмента е малко ножче.... Успех!!! :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

подмяна на лампите братле, фащаш се един ден и за 10 мин. си готов!!! :icon_rock: Цените им варират от 0,50 до 1,50 зависи колко е гладен продавача... а повечето са достааа гладни!!! :icon_censored:

Колкото до щипките трудно ще ги счупиш, а инструмента е малко ножче.... Успех!!! :good:

Ехх, човека чака 6 години за да се появиш и да го "светнеш", как да му светнат копчетата. :D

Браво! :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ехх, човека чака 6 години за да се появиш и да го "светнеш", как да му светнат копчетата. :D

Браво! :icon_clap:

 

Винаги ще има някой, на които ще му се наложи да ги сменя, а като гледам - много ги е страх сами да си ги сменят....

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има и по-лесен начин. Крушките са две и може да се сменят, като се свали радиото и се бръкне зад панела на климатроника. Достъпа е малко труден, но не и невъзможен. Като се бръкне отзат се напипват цоклите на крушките те са разположени точно зад бутоните от двете страни на дисплея. Лично аз ги сменях няколко пъти с голи ръце по този начин, така че и друг трябва да може да се справи. Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да се смени по този начин, няма ли да е по-лесно да се махне една от страничните кори?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да се смени по този начин, няма ли да е по-лесно да се махне една от страничните кори?

Незнам не съм ги свалял, но мисля, че за да се разкачи едната кора пак трябва да се разкачипърво пластмасовата декоративна конзола от едната страна, а разкачи ли се от едната страна по-добре да се свали тя - по-лесно ще е. По едно време ме беше осенила идеята да си сменя цвета на осветеността на таблото и климатроника и понеже ме мързеше да свалям всичко пробвах по този начин няколко пъти с различни шапки докато постигна желания резултат и успях. Е ако ръката на човека извършващ тази манипулация е голяма и дебела може и да не успее понеже мястото е малко тясно, но нищо не пречи да се пробва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен е се държи на три витла, а радиото трябва да се вади със специален инструмент, ако е закрепено както трябва, иначе се рискува повреда по него или пластмасите наоколо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...