Премини към съдържание

Няколко въпроса


xpower

Препоръчано мнение

Здравейте колеги! Имам няколко въпроса за колта ми.

Значи:

 

1-во. Първата степен на чистачките ми не работи. Чува се релето, което цъка през няколко секунди (както трябва да е на първата степен), но чистачките не помръдват. На втора степен си вървят, но постоянно и при слаб дъжд е много дразнещо, защото трябва да ги спирам като минат няколко пъти иначе започват да вървят на сухо. На трета степен също няма проблем. Също така не ми работи и (мисля че се казваше) потенциомера. Онази джаджа на лостчето за чистачките дето се върти, от която сами може да си определяме интервала на движение.

 

2-ро. Не ми светва лампата на таблото, че е отворена врата. Зумера работи, но лампичката не светва. Разглобих таблото, лампата сама по себе си е здрава. Индикаторите на вратите ги извадих от маншончетата и не виждам нещо да не е в ред.

 

Мерси предварително. :mitsu-smiley: :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това, че нямаш чистачки с интервал, и копчето за определяне на интервала не работи, според мен е един проблем. За лампичката, сменя ли я с друга, или просто на око прецени че тази е здрава?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На нейно място сложих друга лампа, мисля, че сложих една от съседните, която със сигурност работеше, но не светна.

 

Сега се сетих, че и лампата за това, че не е сложен колан не работи.

 

А относно първия проблем, кое може да е? Защото аз мисля, мисля и все в главата ми изниква или моторчето на чистачките или самото лостче.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

По-скоро проблема на чистачките е в моторчето.Аз имах същия проблем преди време.Моите обаче от време на време спираха само.И като потропнех по моторчето се оправяха временно.Отворих го и се оказа,че едната четка е износена повече от др. две.Смених ги,почистих ротора и статора от пепелта,гресирах хубаво,затворих го и почистих замасяващото кабелче,което се хваща в горния десен болт и проблема се реши.Четките струваха по 6.50 лв всяка :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Проблемите са решени. Остана само един въпрос. Тази лампа за коланите изобщо има ли я като опция да свети като не са сложени коланите или я нямаме тази опция на колтовете?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблемите са решени. Остана само един въпрос. Тази лампа за коланите изобщо има ли я като опция да свети като не са сложени коланите или я нямаме тази опция на колтовете?

 

Аз лично не съм виждал колт на който тази лампа да свети, на моя съм сменял всички крушки и не е от крушката. Не знам защо я има на таблото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Xpower били дал малко инфо,как оправи проблема с чистачките?Ще съм ти благодарен,че и аз също го имам в моя Колт.Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Xpower били дал малко инфо,как оправи проблема с чистачките?Ще съм ти благодарен,че и аз също го имам в моя Колт.Благодаря!

 

Смених моторчето с ново.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не свети лампичката.. Макар,че и в Аутодата има схема,на която са показани датчиците.. Ако някой е по-смел да свали В-колоната и да провери има ли наистина датчици на коланите :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...