Премини към съдържание

1999 Eclipse Automatik към 5 Speed


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

искам да ви попитам за мицубиши еклипс 420а мотор каква скоростна кутия трябва за да стане от автоматик към ръчна. Може ли да се сложи такава от турбо еклипс 4g63 или трявба да е точно от такъв. И също от 1996 еклипс скоростната кутия дали е същата като този за 1999?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не става от 4г63 трябва ти от 420а.От 96 (420а) на 99(420а) би трябвало да стане (но ръчна) тъи като разликите по двата модела са само козметични(екстериор) и по електрониката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

СуперМЕН и аз имам подобна идея за смяна на автоматик с ръ4на скоростна. Лошото е че като че ли ще трябва да се поръчват нещата от щатите. Има и по лошо не съм сигурен че ще има и кои да я монтира компетентно. Дори съм си харесал и един комплект турбина, калници и механизми за вратите тип ламборджини.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

доколкото забелязвам това е за allwheeldrive скоростна кутия, но предполагам че като цяло са еднакви нещата

 

аааааа и някъде четох, че нямало нужда да се сменя ECU-то. Лошото е че не може да се твърди това преди да се направи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виш в www.club3g.com

"tranny swap" не е толкова трудно стига да си намериш всички части преди да започнеш. Има няма за 1-2 дена си готов

нещата които ти трябват са :

1: запазена скоростна кутия

2:нови чарколяци-суединител, планетни дискове и т.н

3 ECU-от трябва да му направи6 баи пас-става лено

4:Трябва да окабели6 скоростната кутия

5 сензори

6 естествено shifter.-целия асамбул

7 съединител

8.цилиндри на суединителя

9.да окабели6 задните светлини когато превключваш на задна да светят

10.да прокара6 кабелите от купето кум коша куде и как ще се пробива преграда

11. ....

12......

извиняваи карам ги по памет.Има още малко дребни неща, за това чети сайта който ти оставих и ИЗПОЛЗВАЙ ТЪРСАЧКАТА първо

много хора в щатите го правят и лесно подобна процедура излиза към 1200-1400$ Сега при теб може и по евтино да ти излезе, ако си готов да похарчиш 2 бона напулно те оверявам че си заслужава

Успех!!

Respect

Jamesta

 

PS Тамън си лягах и попаднах на нещо

http://socallifestyle.com/tutorial/tutorial.html

http://club3g.com/forum/showthread.php?t=40682

Айде и със здраве

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Jamesta, дали би било удобно да те помоля да провериш колко ще струва приблизително пратка от US до България с тегло около 70-80 кг( толкова ми казаха че е тежала скоростната кутия заедно с всичко (т. нар. swap kit)). Молбата е продиктувана от факта, че доколкото видях се намираш в америката. Аз ще се опитам да си издействам от тук и на малко по добра цена такова нещо. Към момента имам оферта която е за 2К лева, което да си призная не е малко но и не звучи и зле.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа само,че нещата са много относителни относно цената,защото има от значение следното

1-каква ти е колата-USDM или JDM от там се определя цената на частите, защото:

* ако си JDM-частите минават през Japan от там до твоя човек в USA и от там до BG=>цената скача адски

За тази цел се прави следното-свързваш се с полота Poli, защото- частите ще са качествени, пращането ще ти излезе по тънко, защото всичко се блъска в контейнера.Пътя е Japan-BG. Плащаш си, монтираш и излиташ.

** USDM -частите минават през твоя човек и от там до теб=>малко по евтино може би, но доставката ще е убийсвена/USPS,FEDEX,UPS/ Да минеш по тънко със ~100-200 примерно.Освен ако нямаш човек който ще праща нещо голямо и можеш да ползваш контейнера.Тогава си на печалба-плащаш частите и черпиш по ракия за контейнера примерно :D

2.От къде от USA се праща и съответно до къде в BG

3.Какави части искаш -OEM или търсиш спорта :plane: Разликата и сам можеш да усетиш куде е и каква ще бъде $$

Тука един такъв "swap",говорим за скоростна кутия която се гради за коли с турбо излиза 1000-1200$ Иначе ОЕМ скоростна кутия върви от $350-до $650 в зависимост от милите. Поразгледай и потърси из сайта който ти дадох там има опис и снимки на всички необходими части както и приблизителните им цени/тука зависи кой на какви пари си ги намери и за какви поколения еклипс са разбира се/

Така че голата изтина от опита който имам е ,че голями пратки като-моторна реза4ка :icon_doh: DJ миксер :icon_thumbup: и т.н, не са много изгодни /ако търсиш тънканата разбира се/.Като пари излиза подщи същото, разлика $10-$30-$80, но голямата е че пише "Made in USA"

 

Относно оферта която имаш 2к- колега заслужава си! Имаш всичко на готово, монтираш и караш.Да не говорим за хилядите главоболия който ще си спестиш както ти, така и твоя човек. Така че върви я виж в какво състояние е и с прецини. Възможности много само пари да имаш.

 

Цени конкретно за 70кг мога да дам по дестинация :щата в който съм аз-Кънектикът-София

USPS

4-10 дена=>$445 приблизително $500 като слогиш таксата и кашона и т.н

4-6 седмици=>261~300/кашон такси..

UPS- :icon_censored: 2k-без коментар

FEDEX-ми не се занимавах.Ако им се обадя ще е най-лесно

 

Respect

Jamesta

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Jamesta, благодаря ти от сърце. Лошото е че този swap kit е в далечните US и нямам как да го видя но мн се замислям за него. RESPECT

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...