Премини към съдържание

Проблем с гърне


RISTAS

Препоръчано мнение

Колеги, реших да споделя една болежка по колата. Карам я вече година и половина на газ и вече гърнето сдаде багажа. Искам да попитам кой е по-добрия вариант : да си купя от някоя морга здраво гърне за каризмича или да си взема от тия магазини със спортните гърнета(по 50-60лв). Идеята ми е не искам да се чува как работи както си беше преди. Гърнетата на 1.6i и 1.8i еднакви ли са това ми е другото питане !!! Благодаря предварително !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само една дума боклуци!!!

 

http://www.picvalley.net/u/1810/56199053921397575361243006529O2xI3HoZ4AuwUev6YbHQ.JPG С това ще оглушееш.

А тези с бронза за печки и за кръпки не стават http://www.alo.bg/user_files/a/autokasra/569307_1623719_big.jpg гние за страх мах 2 зими.

 

Ако си намериш оригинално поне при мен е като нераждавейка тежко с доста дебела ламарина грешка нямат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, значи ако реша да взимам втора ръка има ли значение двигателя -дизел или бензин (понеже съм забелязал, че на ГДИ мотора са с 2 тръби отзад).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, реших да споделя една болежка по колата. Карам я вече година и половина на газ и вече гърнето сдаде багажа. Искам да попитам кой е по-добрия вариант : да си купя от някоя морга здраво гърне за каризмича или да си взема от тия магазини със спортните гърнета(по 50-60лв). Идеята ми е не искам да се чува как работи както си беше преди. Гърнетата на 1.6i и 1.8i еднакви ли са това ми е другото питане !!! Благодаря предварително !!!

 

1. В автоморгите е адски рядък случай да има свястно гъре - обикновенно са като твоето /сведението е достоверно-от 11 години притежавам автоморга, и пак от толкова време в сервиза се занимавам с изпускателни системи /.

2. Варианта със "спортните" е пълна глупост - безкрайни долнопробни варианти турско и още по-незнайно "заводско" производство.

3. Има разлика между гърнетата на дизела и бензина.

4. Не ти препоръчвам българско гърне-пълен боклук са /"Пела", "Аспо" / - много лоша изработка, пълни конструктивни фантазии на вътрешното съдържание, адски лоша геометрия на тръбите - налага се значително преправяне...

5. Поради наличието на АГУ, винаги ще имаш по-сериозни проблеми с гърнетата - причината е силният кондез при горенето на газта-особено при по-студен двигател.

 

Има добри варианти за гърнета, но избора зависи от средствата, които си готов да отделиш.

И още нещо - Трябва да се знаят и спазват точно два основни принципа /закона/ :

А/ Печка без комин не гори добре, а само пуши - така е и с автомобилите

Б/ Не заменяй предписаното гърне за твоя автомобил с друго, различно от това, посочено от производителя /с други думи - може да се "присади" всякакво гърне на всякаква кола, но НЕ БИВА /

 

П.П. Понеже каталозите ми са в офиса, не мога сега да кажа дали гърнетата за 1.6 и 1.8 двигател са еднакви /звънни ми през работно време, ако желаеш - 0675/ 35594, 0898 68 99 98 /.

Редактирано от Vanjo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Здравейте колеги,налага се да поизтупам темата.С две думи, от една година съм с някакво безмарково, най-вероятно българско крайно гърне,е казвам ви дрънчи та се не трае :icon_crying: .Реших,ще го сменям,моля за идеи колеги.Благодаря! :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

здравейте с риск да се повтарям,искам да попитам имали идея някой дали става краино гърне от ГДИ на 1,6

Имам гърне за 1.6,изглежда здраво,мога да погледна дали е оригинално.На Л.С ако искаш

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...