Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Масло скоростна кутия Space Star 1.8 GDI


kalin1

Препоръчано мнение

Здравейте,

в неделя смених маслото на скоростите с това 75W85-GL и скоростите започнаха да влизат по - трудно. По - трудно имам в предвид от 1-ва на 2-ра. И преминаването на по - ниска скорост също е по - трудно. Въпроса ми е това ли е маслото, което е за тази скоростна кутия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

в неделя смених маслото на скоростите с това 75W85-GL и скоростите започнаха да влизат по - трудно. По - трудно имам в предвид от 1-ва на 2-ра. И преминаването на по - ниска скорост също е по - трудно. Въпроса ми е това ли е маслото, което е за тази скоростна кутия.

 

 

Здравей колега,

кое ниво на API GL (gear lubricant) е маслото? Ето и заводските препоръки.

 

OEM recommendation

year-round API: GL-3 SAE 75W-85

 

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

в неделя смених маслото на скоростите с това 75W85-GL и скоростите започнаха да влизат по - трудно. По - трудно имам в предвид от 1-ва на 2-ра. И преминаването на по - ниска скорост също е по - трудно. Въпроса ми е това ли е маслото, което е за тази скоростна кутия.

 

колега ,аз когато сменях сложих 'Манол' пълна синтетика (API GL5 75w90) и е добре маслото ,само когато е студена колата не бързам да ръчкам скоростите ,и моята от 1-ва на 2-ра като е студена влиза ,след секунда-две ,но мисля това трябва да си е нормално .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още не е станало достатачно студено че да влизат трудно скоростите с каквото и масло да карате. все пак това да не е москвич, че чак като загрее тогава да можеш да сложиш на скорост.

Послепис: моля да ме извините за спама.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

в неделя смених маслото на скоростите с това 75W85-GL и скоростите започнаха да влизат по - трудно. По - трудно имам в предвид от 1-ва на 2-ра. И преминаването на по - ниска скорост също е по - трудно. Въпроса ми е това ли е маслото, което е за тази скоростна кутия.

Сложи си масло 75W80 GL-5 и ще се оправят нещата...това ако няма нещо друго по колата и ск. кутия де.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е 75W80, желателно е да не е GL5, a GL4 - малко по-трудно се намира, но има.

Да ,така е но му препоръчах това ,защото действително по трудно се намира , бих казал почти няма........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте,

да напиша, че решението на проблема се състои в смяна на маслото с 75W85 GL-4. Предното, което са сложили в сервиза е било GL-5. Сега всякакви проблеми със скоростите са забравени. Няма трудно превключване дори и при минусовите температури сутрин вече. Поздрави на всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

да напиша, че решението на проблема се състои в смяна на маслото с 75W85 GL-4. Предното, което са сложили в сервиза е било GL-5. Сега всякакви проблеми със скоростите са забравени. Няма трудно превключване дори и при минусовите температури сутрин вече. Поздрави на всички.

 

И повторната смяна на масло и избягването на нерви би се свела до това просто в сервиза да си свършат работата и да погледнат каталога на фирмата с масла с която работят. Няма как заводските препоръки да не съвпадат с него, което гарантира отличните впечатления от последният ти пост.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...