Премини към съдържание

Лепене пластмаса /радиатор/


lancer4x4

Препоръчано мнение

От всевъзможни източници разбрах, че това е невъзможно трябва нов с цена 320 лв. минимум :icon_doh: или смяна на пластмасовото казанче от друг повреден (което според мен е доста пипкава работа)

Или супер специална заварка на пластмаса, но може и да не издържи да не стане, защото това не е чиста пластмаса и д.р. истории от 1001 нощи.

 

Да подчертая, че споделям опит!

 

Аз ползвах тази течна стомана на Bison (Според някои най-качествените лепила) http://www.profix.bg/plugins/content/content.php?content.45

 

Bison Epoxy Repair Aqua®

 

Температурна устойчивост: до + 120°С и временно до + 150°С.

Работна температура: мин. + 15ºC.

Отворено време: 3-4 минути при 20°С.

Якост на отлепване: 50 кг/кв.см.

 

Двукомпонентен запълващ кит за трайни ремонти и реконструкции.

Много подходящ за влажни и мокри помещения.

Специално разработен за морско приложение и спешни ремонти във водна среда. Лепи метали и бакелит.

Стоманено твърд до 20 минути.

Може да се реже, шкури, запълва, боядисва и пробива.

 

Не мога да се сетя кога точно го залепих, но съм доволен от резултата. Дано не ми отвори грижи в бъдеще :icon_blush:

Зачистих с шкурка обезмаслих и залепих дупката(диаметър около 2 см) с обилно количество разнесено на голяма площ.

Ползвах ръкавици при омесването, но си трябва и противогаз :D голяма смрад е :D

Снимка ме е срам да кача, че прилича на изцвъкато от птица :D но може да се пръсне със спрей и да добие външен вид.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ползвал PERMATEX - gas tank & radiator repair - и трите ремонта излязоха успешни и колите си джиткат 2-3 години вече .. Едното беше точно радиатор на субару - пласмасовата част при щуцера беше цепната ..

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За лепене на разни други дрънгулки, различни от радиатор, приема ли се информация? :)

Аз лепих с епоксидна смола (двукомпонентна) на Момент лайсните си на покрива на Мицка (струва 2лв в Кауфланд). Грешка няма - още държат. Е, за радиатор, предполагам ще трябва лепило, което държи и на по-топличко :). Мисля да залепя и държачката на кабелите, че е счупена и те си лежат на капака на двигателя и се нагорещяват още повече... ама все време не ми остава... По принцип съм лепил доста пластмаси, различни по състав, с различни лепила и технологии... Най-добре става с огън, ама зависи пластмасата де... ако е бакелит, не става :D. Предполагам за целта, лепила като Поксипол биха свършили добра работа, наред с епоксидните смоли. Силиконче също става (с него лепих алуминиев тройник за газта). За лепене на картончета, плексиглас, клчеки и тръбички (в макетната индустрия) няма да говоря, там може и с Ц200 :D

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Успешно съм лепил не един радиатор с teroson, заедно с праймер terokal150.

Редактирано от n67
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...