Премини към съдържание

Покупка на L200


Препоръчано мнение

Здравейте всички!

Предстои ми покупка на Л200.Имам няколко въпроса: Колко вида мотори има за моделите от 2000 до 2005 г,и на кой да се спра...в смисъл кой е най--надежден,колкото и да е субективно.Как е возията?Какво да очаквам от към поддръжка и разход?

Спрял съм се на този пикап,тъй като ще трябва да се товари,да върви по черни пътища и гористи местности,а и хора трябва да се возят...т.е. трябва ми работен кон!

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей

От този модел и този период от години има 4 мотора,два бензинови и два дизелови........бензиновите са 2.4 130 коня и 3.0 В6 170 коня......дизеловите са 2.5 чист дизел 75 коня,и 2.5 турбо дизел, който търпи 3-4 вариации в зависимост от годините и предназначението - 88 коня, 99 коня с Бош помпа, 116 коня с Кики май помпа и 133 коня,който е последния мотор ,внедряван и в по новите купета........най добре е последния мотор, 2.5 турбо дизел 133 коня,повярвай ми доста добре си върви и има сравнително малък разход, но пък частите по него са с убийствена цена............пример - инжекторна дюза - около 1000 лв. на бр.,помпа ремонт -под 500 лв. не пада, а новата е ..........6000 лв.......турбина прави се, но под 500 лв. не пада.......новата е - 2400-2600лв........съединител - 2480 лв. комплекта, има и по евтини алтернативи от около 1800-2000 лв. но..........тези ремонти идват на около 200 к км пробег и ако е втора ръка джипката бих се замислил преди това......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията!

Относно частите,ако идват един по един тези ремонти,ще се понесе...въпроса е да не се струпа всичко наведнъж,макар,че не вярвам!

Държа да е дизел,понеже съм свикнал с дизели(в момента карам комън-рейл от ново поколение),имат висок КПД,признават ми го за разход,а ми трябва нещо за черна работа.

Ще видим тогава кой вариант ще изпадне от изброените!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията!

Относно частите,ако идват един по един тези ремонти,ще се понесе...въпроса е да не се струпа всичко наведнъж,макар,че не вярвам!

Държа да е дизел,понеже съм свикнал с дизели(в момента карам комън-рейл от ново поколение),имат висок КПД,признават ми го за разход,а ми трябва нещо за черна работа.

Ще видим тогава кой вариант ще изпадне от изброените!

Тогава скачай на 2.5 133 коня...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Той (133 или 136 к.) не е ли само от 2006 натам? Новото купе?

 

Значи аз имах 2005 такъв - 2.5 дизел.. 116к. под 10 дизел на извънградско дори само със 100 км/ч няма как да го свалиш... средно поне 12-13. А и не върви.. и друса страшно много (без товар). Иначе уникално здрав - нищо не е пипнато още, а го продадохме на близък познат - голям чобанин :).

 

Сега имаме (и продаваме) новия - 2006та. Хубаво вози. Много върви. Нищо не харчи. С 90-100 - Несебър- Бургас и обратно в рамките на 7-7.5 дизел... среден разход около 8-8.5/100. Имаше малко гаранционно отстранени проблемчета.. по кормилен прът и ресори. И скоро сменихме комплект съединител (на 170 000 км).

 

 

Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Той (133 или 136 к.) не е ли само от 2006 натам? Новото купе?

 

Значи аз имах 2005 такъв - 2.5 дизел.. 116к. под 10 дизел на извънградско дори само със 100 км/ч няма как да го свалиш... средно поне 12-13. А и не върви.. и друса страшно много (без товар). Иначе уникално здрав - нищо не е пипнато още, а го продадохме на близък познат - голям чобанин :).

 

Сега имаме (и продаваме) новия - 2006та. Хубаво вози. Много върви. Нищо не харчи. С 90-100 - Несебър- Бургас и обратно в рамките на 7-7.5 дизел... среден разход около 8-8.5/100. Имаше малко гаранционно отстранени проблемчета.. по кормилен прът и ресори. И скоро сменихме комплект съединител (на 170 000 км).

 

 

Успех

Ами не е, щото съм виждал на старото купе новия мотор, явно има някакво припокриване ,но знам ли.........иначе за стария мотор с 116 коня не съм имал и чувал някакви забележки като мудност и разход, но всичко е относително.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цената каква му е на твоя?

 

Актуалната цена е 21 хил.

 

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21321346444393771&f1=details&slink=7ulhty

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...