Премини към съдържание

Помпа за Space Star


DeX

Препоръчано мнение

Здравейте колеги!

 

Моля да ме извините за некомпетентноста, но съм нов в сверата на автомобилите. Карам от година! Сестра ми има Space Star 1.9 DI-D. Днес, докато ходих до другия квартал с колата, точно след като заредих с гориво светна лампичката, която отдясно на тази за акомулатора (Според мен е водната помпа). Искам да ви попитам какъв може да е проблема, и ако трябва да я сменям, дайте съвет от къде да купя такава, и сам ли да я сменям, или да отида на сервиз. До сега не съм правил никакви ремонти на кола. Ако не аз, къде да отида? От Пловдив съм.

 

И още един въпрос - каква приблизителна цена имат тези помпи.

 

Благодаря Ви!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.darby.ca/images/checkengine.jpg

 

Ако ти свети тази лампа, тя означава Check Engine.

 

Според снимките, които открих на таблото на Спейс, тя е отдясно на лампата за акумулатора.

Редактирано от Farel
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе, ще ходи той при Милен, ама се надявах да е нивото на казанчето на чистачките

Че и тя е отдясно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Същата! Като завъртя ключа и върти, но не иска да запали. Наложи се да ме издърпат. Можете ли да ме посъветвате какво да погледна, или направо да отида на преглед някъде.

 

Къде е този Милен? Как да се свържа с него?

Редактирано от DeX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И ние се надяваме. Абе, да не си налял бензин :icon_hmm:

Това беше първото нещо което си помислих! Веднага грабнах бележката, и на нея пишеше дизелово горивп 2.64 от Петрол... Така че не би трябвало да е то...

 

Току що ми казаха за някаква помпичка която се помпа... че било влезнало въздух... и аз си мисля че е възможно, понеже сестра ми я беше оставила на червено... Можете ли да ми кажете как да стигна до тази помпичка?

 

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Едно огромно БЛАГОДАРЯ! Оказа се нещо съвсем елементарно... влязъл е въздух в горивната система! Сестра ми се оправда че нямала пари, и карала на червено.

 

Колеги, не знам как да ви се отблагодаря, освен най-лесното - по една биричка като наминавате през Пловдив. В момента се чувствам глупаво че не съм се досетил за нещо толкова лесно. Но нека де - човек винаги се учи, а от днес съм с едно Левъл ъп!

 

Още веднъж - Благодаря на всички ви :)

 

Между другото ако сте така всички във форума - услужливи, то си възвърнах вярата в народа български! Понеже ще се уча от всички неща във форума, то лично аз мога да ви помагам със съвети относно компютри! Хардуер, Софтуер - няма значение. Само пишете! (Не си правя самореклама, а просто е начин да се отблагодаря) Това не е само за хората, отговорили ми тук, а и за всички във форума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега , радвам се че проблема се е оказал лесен за решаване, но имай винаги едно наум. Тия спейс стар-и се оказват пълни с изненади - на мойто онзи ден му светна чека ,ей тъй , покарах ,спрях ,откачих акумулатора за кратко, чека спря да свети ,вчера пък двигателя спря да поддържа обороти , гасне, луда работа.Днес покарах десетина км - всичко нормално. :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вземи иди на една диагностика, че да не плачеш после :)

 

 

Препоръчай ми някой във Варна , или да ходя при Кожухаров

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте на всички,Искам да попитам и на мен ми светна чека след като заредих бензин. Мицубишето е1.6 бензин Спей Стар.Не знам какво да правя ,трябва ли да отида на диагностика колата си върви добре има си мощност но лампата на таблото свети ще съм благодарен ако някои ми одговори.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,Искам да попитам и на мен ми светна чека след като заредих бензин. Мицубишето е1.6 бензин Спей Стар.Не знам какво да правя ,трябва ли да отида на диагностика колата си върви добре има си мощност но лампата на таблото свети ще съм благодарен ако някои ми одговори.

Ето това е човека който ще ти помогне http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showuser=473

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

или пък това

 

Сега да споделя с Вас, че си купих и това : http://www.ebay.co.u...=item1c237756bf . Представлява OBD2 диагностичен уред (V1.5 ELM327 OBD2g OBDII CAN-BUS Auto Dianostic USB Interface Code Scanner Reader ) , който с един лаптоп върши идеална работа за бензиновите модели на Mitsubishi Space Star (или поне за моята кола – да не подведа някой). Безбожно евтин е за целта си и си заслужава. Също го препоръчвам на ентусиастите като мен !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

или пък това

 

Сега да споделя с Вас, че си купих и това : http://www.ebay.co.u...=item1c237756bf . Представлява OBD2 диагностичен уред (V1.5 ELM327 OBD2g OBDII CAN-BUS Auto Dianostic USB Interface Code Scanner Reader ) , който с един лаптоп върши идеална работа за бензиновите модели на Mitsubishi Space Star (или поне за моята кола – да не подведа някой). Безбожно евтин е за целта си и си заслужава. Също го препоръчвам на ентусиастите като мен !

Благодаря ти ,ще се опитам да си го купя,,,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

или пък това

 

Сега да споделя с Вас, че си купих и това : http://www.ebay.co.u...=item1c237756bf . Представлява OBD2 диагностичен уред (V1.5 ELM327 OBD2g OBDII CAN-BUS Auto Dianostic USB Interface Code Scanner Reader ) , който с един лаптоп върши идеална работа за бензиновите модели на Mitsubishi Space Star (или поне за моята кола – да не подведа някой). Безбожно евтин е за целта си и си заслужава. Също го препоръчвам на ентусиастите като мен !

Здравей колега,би ли споделил повече подробности за този диагностичен уред.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,би ли споделил повече подробности за този диагностичен уред.

 

Не можах да го изпробвам на Спеиса,тъй докато пристигне софта продадох колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...