Премини към съдържание

Как да зануля сервизните интервали на лансер 2008г.


bongoman

Препоръчано мнение

Здравейте колеги как да зануля сервизните интервали на лансер(спортбег) 08г?

Благодаря ви предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дисплеят "- - -" може да се нулира докато контактния ключ е в положение "OFF".

Натиска се няколко пъти бутона, с който се сменят показанията на мултифункционалния дисплей, докато на екрана се появи гаечния ключ и двата реда тирета. Тогава натискаш и задържаш за поне 2 секунди бутона и гаечния ключ започва да мига. ВНИМАНИЕ, ако в продължение на 10 секунди не предприемеш никакви действия се връщаш в предишния екран.

Докато мига натисни бутона веднъж. На екрана ще се появи "CLEAR", след което на дисплея ще се появи индикацията за новия сервизен период в километри и месеци. Като завъртиш ключа от OFF в ON , надписа "периодична инспекция вече няма да се показва.

 

Пиши какво е станало, че може да съм пропуснал нещо. Последно го правих преди година и нещо и може да съм пропуснал нещо.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да горе доло се получи самоче с натискате и задържане на инфо бутона, и не ми излезнаха "---" а "JPN10,11,20" и тн. аз ми дадох JPN20.

До тук добре направи ми километрите на 19900 обаче останаха месеците на 2.

А може ли с кабел и някаква програма през компютъра примерно?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Балкан Стар, Ратола, Дарс Ауто и Диамант моторс го правят с компютър, но само те имат програмата май.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Балкан Стар, Ратола, Дарс Ауто и Диамант моторс го правят с компютър, но само те имат програмата май.

-Е не само "ТЕ" имат "програмата" , Всеки диагностик койтопритежава и работи с "Карманскан" може да адаптира сервизни интервали! Кармана може всичко на дилърско ниво за :mitsu-smiley: и всички азиатци :rolleyes: :icon_rock:

Редактирано от Иван Мийков
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е няма ли някоя програма и за потребителите, другата кола ми е пасат 2002 за него си купих един кабел за 100лв и с него може доста неща да си пипам по колата, за мицубишито вчера поръчах OBD2-блутуд адаптер за него знам че може да показва живите данни но незнам дали ще може да се пипа по колата.

 

П.С. По начина който е описал колегата Николай се зануляват километрите, но незнам защо ми направи месеците на 8м а не на 24. А с 4 задържаания на инфо бутона по 2сек се влиза в друго меню, което според мен е за пробега, от там също може да се изключат сервизните интервали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Аз също имам от скоро Лансър и искам да изчистя км и периода оставащ за сервизиране. Има ли решение?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам от скоро Лансър и искам да изчистя км и периода оставащ за сервизиране. Има ли решение?

 

Може да се нулира само когато е настъпило вермето за сервиз чрез натискане и задържане на бутона "инфо"(около 5 секунди) докато си на сервизния показател. А иначе може да се изключи съвсем чрез натискане и задържане на бутона "инфо"(около 2,5 секунди) 3 пъти докато си на сервизния показател, тогава ще почне да мига и с 3 бързи натискания ще ти даде възможност да сменяш опциите. Една от тях е "офф" когато стигнеш на нея натисаш и задържаш на бутона "инфо"(около 5 секунди)и си готов.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много колега. Купих Лансъра преди 2 седмици, и въобще не ми е позната марката Мицубиши. Заел съм се съвестно да изучавам този автомобил.

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаля много колега. Купих Лансъра преди 2 седмици и въобще не ми е позната марката Митсубиши.Заел съм се съвестно да изучавам този автомобил.

 

За нищо колега, не каза дали си се справил т.е.дали си го изключил....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За нищо колега, не каза дали си се справил т.е.дали си го изключил....

 

В близките 2-3 дни ще го направя. Ще пиша за резултата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В близките 2-3 дни ще го направя. Ще пиша за резултата.

Здравей колега,

едва днес намерих време след работа да опитам да го изключа, но не ми се получи. Бях разпечатал твоето указание и го следвах внимателно, но не успях. Някъде съм сбъркал. При изгасена кола още при първото натискане за 2,5 сек. започва да мига символчето на сервизния показател аз го правя три пъти, както си ми описал и освен, че започва да мига се чува и кратък звуков сигнал. Проблема е, че после не ме вкарва в никакво меню след следващите бързи натискания на бутона "инфо" и съответно не стигам до опцията "офф". Ще опитам пак тези дни след работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

едва днес намерих време след работа да опитам да го изключа, но не ми се получи. Бях разпечатал твоето указание и го следвах внимателно, но не успях. Някъде съм сбъркал. При изгасена кола още при първото натискане за 2,5 сек. започва да мига символчето на сервизния показател аз го правя три пъти, както си ми описал и освен, че започва да мига се чува и кратък звуков сигнал. Проблема е, че после не ме вкарва в никакво меню след следващите бързи натискания на бутона "инфо" и съответно не стигам до опцията "офф". Ще опитам пак тези дни след работа.

 

Съжалявам моя е грешката. След първото натискане за 2,5 сек. започва да мига символчето на сервизния показател, стед това 3 натискания за кратко докато те вкара в менюто. Чак тогава 3 бързи натискания за да можеш да променяш опциите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам моя е грешката. След първото натискане за 2,5 сек. започва да мига символчето на сервизния показател, стед това 3 натискания за кратко докато те вкара в менюто. Чак тогава 3 бързи натискания за да можеш да променяш опциите.

Колега, не се получава, незнам защо... не ме вкарва в това меню, за което пишеш. Опитвам се да следвам написаното от теб едно към едно, но не се получава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не се получава, незнам защо... не ме вкарва в това меню, за което пишеш. Опитвам се да следвам написаното от теб едно към едно, но не се получава.

 

Хъм.... Мен ме вкарва днес пак ще пробвам и ще докладвам, но при мен си става.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Току що пробвах: След първото натискане за 2,5 сек. започва да мига символчето на сервизния показател, стед това 3 натискания за кратко докато те вкара в менюто. Чак тогава 3 бързи натискания за да можеш да променяш опциите.

Работи!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, вие кое ползвате, аз сега съм на NAS20 и един clear, за да го докарам горе долу до някаква истина. Много тъпо е направено това! Защо просто не са сложили да може да се сетне месец и километри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, вие кое ползвате, аз сега съм на NAS20 и един clear, за да го докарам горе долу до някаква истина. Много тъпо е направено това! Защо просто не са сложили да може да се сетне месец и километри.

 

Направено е Рангеле, но за съжаление само на коли с навигация и то американска :( Те имат меню "maintenance" в "Info" секцията и могат да си настройват каквото си поискат. Най-тъпото е че нащите коли и навигации, включая "CAN-BOX" го поддържат това нещо хардуерно и може да се направи и софтуерно със замяна на can.exe и hmimanager.exe от американската. Нямам обаче читав unpacker за да разархивирам loading.kwi файла където е уиндоус-а и да ги заменя. Когато намеря/ или по скоро ми го предоставят ще пробвам и ще докладвам.

А иначе аз съм на опция - EU10

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...