Премини към съдържание

Преден номер - местоположение


Препоръчано мнение

Здравейте колеги!

Пускам тази тема защото преди няколко дена ми се случи за пореден път да ме спрат полицаи и този път бяха доста сериозни и искаха да ми спират колата от движение. Номера е на бронята под левия фар на оригинална стойка (както може би при повечето от вас). На повечето полицаи не им прави впечатление или казват "да това е мястото на номера, стойката е оригинална", но последния път ме предупредиха сериозно.

Исках да попитам някой знае ли откъде да си намеря наредба или документ който да им показвам за да не се налага да спорим всеки път.

Питал съм в КАТ и ми обясниха че ако е там оригинално няма да има проблем.

Обаче истината е че предния собственик е сложил номера там на оригинална стойка. Колата е закупена от Лизинг и все още не е моя собственост.

Моля ако някой може да ме насочи какво да направя, че не ми се иска да ми я спрат от движение.

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, но мисля че не би трябвало да има проблем с позицията на преден номер, тъй като го има като стандартно място там.

Това което открих, е че има наказание, ако предният ти номер не е на определеното за него място. Тъй като твоят е на оригинална стойка, не би трябвало да ти правят проблем. Не намерих никъде да е посочено изрично мястото да е в средата на бронята. Надявам се някой колега сблъскал се с подобен проблем да сподели, че ми стана интересно и на мен.

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, но мисля че не би трябвало да има проблем с позицията на преден номер, тъй като го има като стандартно място там.

 

Оригиналното място е посредата и може би така са я регистрирали в началото. Просто предния собственик си е купил стойка от Evolution и го е преместил.

В средата има 2 дупки от номера .....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналното място е посредата и може би така са я регистрирали в началото. Просто предния собственик си е купил стойка от Evolution и го е преместил.

В средата има 2 дупки от номера .....

 

Мисълта ми е, че за този модел има 2 места за номера. Ако сложиш броня от Ево, да не трябва да махаш стойката, за да местиш номера в средата.. Все пак номера стои на стандартна стойка отредена за това. Но да не забравяме, че сме в България и понякога законите се прилагат, така че да се по-удобни за някой.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисълта ми е, че за този модел има 2 места за номера. Ако сложиш броня от Ево, да не трябва да махаш стойката, за да местиш номера в средата.. Все пак номера стои на стандартна стойка отредена за това. Но да не забравяме, че сме в България и понякога законите се прилагат, така че да се по-удобни за някой.

 

 

Именно .... различните катаджиите тълкуват нещата по различен начин .....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И моя номер е изместен под левия фар. Досега не съм имал проблеми с полицайте (само ме спират да ми кажат че "нямам номер", но докато дойдат до прозореца просто казват "Невидях номера, понеже съм свикнал да го гледам посредата" :)). В жабката си нося фактурата, с която съм купил "основата за номера" (тъй наречената стойка), за всеки случай ако някой реши да се заяжда. Ако искаш мога да сканирам ф-рата и да ти я пратя, за да си я принтираш. При положение че на ф-рата пише че е основа за номер => мястото му е там, значи не нарушаваш закона по никакъв начин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На повечето Алфа Ромео номера е отстрани. Има и Голф мк1 по същият начин. Заяждаш се и толкова, как ще ти спрат колата от движение, като си изряден.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някакъв документ от Балкан Стар и дупките, ако личи че е стоял там номера да се оправят по някакъв начин. Може би те са причината да се заяждат, а е и въпрос на тълкуване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...