Премини към съдържание

Генерация за LANCER 1.3 12V


alt6c

Препоръчано мнение

Здравейте.Имам въпрос към по опитните във форума-скоро ми предстои смяна на генерацията,та въпросът ми е заслужава ли си евентуално портване на изспускатели ,увеличаване на диаметъра на оригиналните тръби или нещо друго с цел да се поотпуши повечко.Изобщо заслужава ли си и дали ще има евентуален резултат.Колата по принцип е с бутната до долу глава и доста добре се изпъва ве4е 20 000 хл. км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Имам въпрос към по опитните във форума-скоро ми предстои смяна на генерацията,та въпросът ми е заслужава ли си евентуално портване на изспускатели ,увеличаване на диаметъра на оригиналните тръби или нещо друго с цел да се поотпуши повечко.Изобщо заслужава ли си и дали ще има евентуален резултат.Колата по принцип е с бутната до долу глава и доста добре се изпъва ве4е 20 000 хл. км.

Според мене изобщо не си заслужава да се занимаваш. Този лансер по рождение си е умрял, става за возене, не за каране

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Винаги има смисал и ще имаш малък резултат но не чакай да литне колата :) малко от малко ще се отпуше и ще понавървява по добре. Но не слагай по големи траби от Ф63 който мисля че ще са ти големи и то доста. Затова виж нещо от родъ на Ф50 Ф55 нещо то родъ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е че вложените средства не оправдават резултата. Обикновено по-евтино излиза един 4G92 или 4G93 двигател, ако има мерак може да прави доработките върху него. (коментирано е вече и има няколко теми) Има и 4G92 MIVEC 175 коня. Има 4G13 с 16 клапана, който се слага се след 9.2000г. и на спейс стар - 82 коня, може би някъде колкото е неговия в момента (или повече), ако се държи да се "портва" 4G13 трябва да се провери и този вариант - дали има някаква възможност за потрване на 16V главата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е че вложените средства не оправдават резултата. Обикновено по-евтино излиза един 4G92 или 4G93 двигател, ако има мерак може да прави доработките върху него. (коментирано е вече и има няколко теми) Има и 4G92 MIVEC 175 коня. Има 4G13 с 16 клапана, който се слага се след 9.2000г. и на спейс стар - 82 коня, може би някъде колкото е неговия в момента (или повече), ако се държи да се "портва" 4G13 трябва да се провери и този вариант - дали има някаква възможност за потрване на 16V главата.

Туй е друго нещо :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Въпроса е че вложените средства не оправдават резултата. Обикновено по-евтино излиза един 4G92 или 4G93 двигател, ако има мерак може да прави доработките върху него. (коментирано е вече и има няколко теми) Има и 4G92 MIVEC 175 коня. Има 4G13 с 16 клапана, който се слага се след 9.2000г. и на спейс стар - 82 коня, може би някъде колкото е неговия в момента (или повече), ако се държи да се "портва" 4G13 трябва да се провери и този вариант - дали има някаква възможност за потрване на 16V главата.

 

Ще иззема функциите на някой колега и аз ще :icon_box: vladimirov :D :D :D

Къде видя колегата да пита за смяна на двигател????

Има и 4G92 MIVEC 175 коня, но не и в БГ и цена, колкото ево.

 

 

С тая генерация само шума може да повишиш :icon_clap:

Ако искаш ,искаш мощност си купи друга кола!

Редактирано от lancer4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами описал съм възможностите, граничещи до някъде с разума. По-неразумните вече са с трансплантация от FTO или EVO :icon_doh: . Зависи какво се цели. Най-разумното разбира се е с инсталация от 1.6 и двигател 1.8 като минимални вложени средства/постигнат резултат, но да се тръгне да се правят скъпи модификации на 75 коньов двигател с неясна възвращаемост, при положение че ако се сложи който и да е друг лесно достъпен двигател ще се получи по-добре и вероятно по-евтино.

 

P.S. Най-евтиното EVO в БГ обявено за продажба е 29 999лв.

Ако си говорим вече за коли и двигатели от чужбина ето от FTO:

http://www.ebay.co.uk/itm/MITSUBISHI-FTO-GPX-MIVEC-ENGINE-MANUAL-OR-AUTO-CAN-BE-SHOWN-RUNNING-PERFECT-/170867687170?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item27c881ff02

http://www.ebay.co.uk/itm/mitsubishi-fto-gpx-2-0-v6-mivec-complete-petrol-manual-engine-24v-94-99-/230819542479?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item35bdeab5cf

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...