Премини към съдържание

Зимни гуми за Space Star 1.3 (2001)


Celeborn

Препоръчано мнение

Здравейте!

 

Преди няколко дни ходих до Карлово и за голяма беда си нарязах двете предни гуми върху едни железа в тъмницата и мъглата, която беше там. И тъй като съм от София и ми се налагаше да се връщам още същия ден трябваше бързо да купя нови гуми, но понеже бях само с 200 лева в джоба (а резервоарът беше полу-празен) направих малък компромис и взех два "Корморан"-а 175/65 R14 за ~80 лв бройката. Трябва да кажа, че на връщане се държаха много добре по магистралата, колата седеше много сигурно на пътя (макар че освен температурата, другите условия хич не бяха зимни...

Въпросът ми е - някой има впечатления върху тази марка и стават ли като цяло. Защото трябва да взимам и нови задни и се чудя, дали да не сложа Корморана отзад, а отпред да взема някакви по-хубави (живея на високо и честно казано зимата положението не е розово). Или да взема същите и за отзад? Защото ми казаха, че принципно било хубаво да са еднакви, а нямам 600 лева за 4 нови хубави.

Дали може да ме посъветвате за хубави зимни гуми. За първа година ще ми е на сняг със Спейс-чето и изобщо като шофьор :)

Мерси :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моите летни гуми бяха Корморан. Препоръчаха ми ги като разумна цена за мека гума, произведена в завод на Мишлен. Бях доволен от тях (уточнявам, че не съм състезател ;) ), поради което си взех 4 бр. зимни Корморани. Още не съм ги ползвал на сняг (щото още няма :icon_crying: ), но колата стои добре с тях и засега съм доволен. Произведени са в Чехия :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

[... и взех два "Корморан"-а 175/65 R14 за ~80 лв бройката....

....макар че освен температурата, другите условия хич не бяха зимни...

.

Колега - по тези данни не е ясно зимни или т.н. "всесезонни" корморани си си взел!?!

ПЪРВОТО нещо, което различава зимната от лятната гума е ИМЕННО температурата на ползване! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

[... и взех два "Корморан"-а 175/65 R14 за ~80 лв бройката....

....макар че освен температурата, другите условия хич не бяха зимни...

.

 

Колега - по тези данни не е ясно зимни или т.н. "всесезонни" корморани си си взел!?!

ПЪРВОТО нещо, което различава зимната от лятната гума е ИМЕННО температурата на ползване! :)

 

Съжалявам, че не е станало ясно :( My bad. Новите корморани са зимни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма да имаш никакви проблеми с тия гуми.Имам приятел кара с такива и е много доволен,само едно леко предупреждение внимаваи като катериш колата по тротоарите защото много лесно им излизат балони..а за отзад ако са ти зимни старите неги пипаи остави ги тях.По принцип трябва да са четири еднакви ако колата е 4x4 :good: :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма да имаш никакви проблеми с тия гуми.Имам приятел кара с такива и е много доволен,само едно леко предупреждение внимаваи като катериш колата по тротоарите защото много лесно им излизат балони..а за отзад ако са ти зимни старите неги пипаи остави ги тях.По принцип трябва да са четири еднакви ако колата е 4x4 :good: :D

 

Отзад са летни и вече ме притеснява с тези заледявания. Мисля сега отпред да си взема някакви по-хубави (Мишелин, BF Goodrich, ала-бала), а тези да ги сложа отзад...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отзад са летни и вече ме притеснява с тези заледявания. Мисля сега отпред да си взема някакви по-хубави (Мишелин, BF Goodrich, ала-бала), а тези да ги сложа отзад...

 

 

Ако имаш парички изобщо не се замисляй :good: Естествно че ще си купиш хубави гуми...Всичко е въпрос на финанси :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...