Премини към съдържание

Аквариум в краката


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

преди няколко дена жена ми ми обърна внимание, че в краката на детето е мокро.

На задната седалка детския клуб е винаги отворен, не липсва и подкрепа за уморени герой.

Та виждам да се търкалят няколко полупразни бутилки от вода и отговора ми не закъсня.

 

Но вчера привечер се качваме в колата и този път не е мокро, а направо скъсана язовирна стена след земетръс.

Намерих един канал, качих колата и отдолу с фенера. Минаваше 23:00 ч. ама как да я зарежа тъй колицата, не ме свърта на едно място.

От долу нищо, което да зее, че да нахълта толкова вода. Прибирам се в нас и започвам с парцала да попивам и изхвърлям, попивам и изхвърлям. Докарах го до приемливо ниво, повдигнах го да съхне и към леглото. Сутринта тръгвам за работа, един бърз погледа да хвърля и закъснях за работа с час. Имаше на пода (мокета го бях повдигнал)поне литър два.

Накарах жената през деня да слеза за проверка и пак вода. Прибрах се от работа и захванах да диря проблема. Махнах предната седалка (навигаторската) почнах да отщипвам мокета, който отдолу има и изолация (нещо като вата) и що да видя. И в краката на навигатора е мокро, но не беше стигнало до мокета. Разкачих и жабката, да не тече от там и се почна. Изстисквай, подсушавай и така поне час - два.

 

Прочетох няколко теми, но не намерих сходни симптоми и затова запитах в нова такава.

 

Подозренията ми за сутрешните добив на вода е, че се е стекло от мокета.

Но къде е извора?

От долу не извира,прозорците затворени, само от някъде се стича. На задната врата в ъгъла има ръжда и може през уплътнението да е нахълтала, ама аз изхвърлих поне 3 литра. То и при отворена врата няма да влезне толкова. Изсипах 2 литра вода по прозореца да видя да не е запушен отводнителя на вратата, тече си спокойно.

 

Както съм я разтворил се готвех с фенера в ръка да дебна таз нощ, но няма да има дъжд.

Ще изчакам няколко дена и ако не се появи отивам на автомивката, аз от вън с пистолета, наблюдателите от вътре.

 

Моля, ако някой е имал сходен проблем или идея какво може да е да споделя. Веднага слизам да проверявам.

Също ако знаете от къде може да има евентуален проблем пак давайте инфо, че като отида на автомивката да я облея от всякъде.

 

 

Предварително благодаря с пожелания за слънчеви дни.

Емо

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Търси проблема в багажника или от задното стъкло.........

 

Мерси за съвета. Както винаги Пламен е насреща да помогне, за което топло ти благодаря.

 

Днес, използвах дъждът да продължа с разследването.

Краткия дъжд и неприятната градушка дадоха лека насока.

В момента не намерих никакви течове в задната част (от колонката м/у вратите назад).

Но забелязах, че прокапва от предната страна (горе вдясно в краката на навигатора) имаше капка която седеше на пластмасовото тяло държащо моторчето за климатика, но на горе няма видимост.

Там ще продължа да свалям части.

Другото място където имаше вода беше пак отпред точно до пластмасовия въздухопровод от климатика който отива под предната седалка. Свалих го, но явно е само просмукало от предишното наводнение. Нагоре си е сушинка.

 

Може ли отпред да е теча, а водата просмуквайки се да се събира отзад?

Като отпред ватата беше мокра, но не беше избило на мокета, а отзад дори и стелката беше наводнена.

 

Моля за съвет, от къде може да просмуква и какво да свалям за да стигна до предполагаемата пробойна.

 

Предварително благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Може ли отпред да е теча, а водата просмуквайки се да се събира отзад?

Като отпред ватата беше мокра, но не беше избило на мокета, а отзад дори и стелката беше наводнена.

 

Моля за съвет, от къде може да просмуква и какво да свалям за да стигна до предполагаемата пробойна.

 

Предварително благодаря.

Най вероятно ти е скъсана конзолата на въздуховода за вентилатора на купето и водата ти нахлува от парното ..

Лошото е, че дори и да свалиш чистачките и декоративната пластмаса, за да стигнеш до тази конзола, трябва да се реже и ламарината пред предния джам ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем но с каризма вода сесъбира в оделението където седи апте4ката в ляво на багажника вътре при резервната е сухо ....

 

там търси проблема

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Където климатика си взима въздух от отвънка има едно ламаринено около него, за да не влиза вода. При него явно е поизгнило, но се твърдеше до скоро, че там е почти сухо.

 

А това при теб може да се получи, ако си газил много дълбока вода и е влезнало през вентилационните клапи или ако гумичките на болтовете за задната броня не уплътняват. Изключваме варианта с ръждата, но ако я има си отговори от къде се пълни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Да разкажа как се развиха нещата.

 

По миналата събота закарах колата на вилата и започнах да я обливам с вода.

След продължително обливане от всички страни, се установи, че се появяват капки в купето когато маркуча е от предната страна.

Последва постепенно разглобяване на всичко в краката на навигатора. Най-накрая с неистови родилни мъки свалих и моторчето на климатика, както и корпусът му.

При последвало обливане капките идваха от конзолата или както аз я кръстих "комина" за вкарване на външен въздух.

 

Най вероятно ти е скъсана конзолата на въздуховода за вентилатора на купето и водата ти нахлува от парното ..

Лошото е, че дори и да свалиш чистачките и декоративната пластмаса, за да стигнеш до тази конзола, трябва да се реже и ламарината пред предния джам ..

:icon_clap:

 

Свалих от пред чистачките и пластмасата под тях.

Пак обливане тъй като под пластмасата си беше сушинка.

Оказа се, че в дъното има отводнителни отвори за изтичането на водата, но те са се по запушили от разни боклуци.

Водата не се оттича бързо и водицата нахлува.

Разкачих под калника и бръкнах с ръката да намеря този отвор. След като го намерих (с големината точно на моя пръст) вкарах маркуча и едновремено с водата го почистих.

Същата процедура и от страната на шофьора. Там също беше не по-малко запушено, просто няма "комин" който да изгние.

 

Оставих колата да по изсъхне и от вън колкото може, а от вътре на 100% я намазах със силикон.

 

После дойде и трудното сглобяване на моторчето (с корпуса) за климатика, а така лесно изглеждаше на PDF файла.

Корпуса в който стой поленовия филтър е залепен и махането/поставянето на моторчето е уникално трудно като сглобена единица.

Най-накрая разцепих корпуса на пластмасовото тяло в което седи моторчето и го монтирах на две стъпки, но пак беше свързано с хиляди пожелание.

Цялата операцията ми отне около 10 ч. следих го няколко дена, но така и нямаше достатъчно дъжд.

Редактирано от ZmenEmo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам и снимки, ще пробвам да видя дали ще се виждат.

Ако не станат, който желае да даде мейл и му ги пращам.

post-8688-051742600 1339726583_thumb.jpg

post-8688-039706600 1339726693_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен е изгнил "комина" и трябва да се запушва.Но отгоре е много трудно.Ако махна подкалника отдолу дали ще имама достъп да се замеже хубово.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...