Премини към съдържание

SPACE RUNNER 2.0 TD GLX


Препоръчано мнение

Здравейте. Поздрави на всички фенове на мицубиши.

От скоро съм собственик на Спейс Рънар прочетох повечето от темите за модела. Прави ми впечатление че опщо взето няма много оплаквания от модела, като изключим разхода но и там прочетох противоречиви мнения. Моят ми дава големичак разход но ще стане ясно защо като проверя в какво състояние е турбината. Има да изчистя някой проблемчета със спирачната система има някъв теч на масло от тръбите за охлаждане на маслото и други дреболийки,които се надявам да отстраня скоро.

Първото ми впечатление от колата е добро и се надявам да си остане все такова.

Ще се радвам да чуя и други мнения за модела, както и за различни проблеми и тяхното решение.

Благодаря на Всички предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз 6 месеца сам рунер за сега сам доволен и като разход бива 8 градско и 6 извън града

И как точно ти даде 6 на сто извънградско колега,като си я бутал ли?

Редактирано от n67
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Поздрави на всички фенове на мицубиши.

От скоро съм собственик на Спейс Рънар прочетох повечето от темите за модела. Прави ми впечатление че опщо взето няма много оплаквания от модела, като изключим разхода но и там прочетох противоречиви мнения. Моят ми дава големичак разход но ще стане ясно защо като проверя в какво състояние е турбината. Има да изчистя някой проблемчета със спирачната система има някъв теч на масло от тръбите за охлаждане на маслото и други дреболийки,които се надявам да отстраня скоро.

Първото ми впечатление от колата е добро и се надявам да си остане все такова.

Ще се радвам да чуя и други мнения за модела, както и за различни проблеми и тяхното решение.

Благодаря на Всички предварително.

Здравей,колега.Честита придобивка.Колко ти дава,че казваш висок разход,за този модел 8-9 на сто смесено си е нормално,нищо че е дизел.Останалите неизправности ще ги оправиш едно по ено,ще си доволен,вервай ми:).

Редактирано от n67
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега.Честита придобивка.Колко ти дава,че казваш висок разход,за този модел 8-9 на сто смесено си е нормално,нищо че е дизел.Останалите неизправности ще ги оправиш едно по ено,ще си доволен,вервай ми:).

 

До сега съм минал към 600 км. и по мои наблюдения ми дава 8,5 на 100 извън града. Верно не съм е жалил че се бързах.

 

Да попитам колегите които имат такива дали модела има фабрично централно?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До сега съм минал към 600 км. и по мои наблюдения ми дава 8,5 на 100 извън града. Верно не съм е жалил че се бързах.

 

Да попитам колегите които имат такива дали модела има фабрично централно?

Еми нормален ти е разхода колега,аз като я сръчкам ми отива и на 10/100.Иначе най малкия разход който съм успял да постигна е 6,7/100 и това при скорост до 90 и сам в колата без товар.При нормално каране на дълго ми дава средно по 7.5-7.8.Има централно заключване.

Редактирано от n67
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няколко пъти е засичам вече с 90км не повече от 6 градско 8 нямам идея защо в сайтовете дават 11.4 градско при мен такъв разход няма също така двигателя не е никакъв комънреъл а си е обикновен дизел и самото турбо не не и турбина нещо друго

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера установих че и моето рънарче има централно заключване но бушона беше свален, катого сложих сеоказа че е развалено при отключване зацикля и отключва и заключва постояно. Някой случайно сблъсквал ли се е с подобен проблем?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ти е в някоя от машинките във вратите при мен беше същото

 

Благодаря проблема беше в шофьорската машинка вече го отстраних и централното работи нормално.

Вече започна да заприличва на прилична кола посмених някой работи по окачването шарнир ,който наистина не пасваше в носача както бях прочел в една от темите,накрайник, маншон на рейката, биалетка,отремонтирах и стартера бендикса си е брутално скъп но това е друг въпрос подмених и тръбите за охлаждане на маслото на двигателя.

Трябва да направя една диагностика на абс някой може ли да ми препоръча къде да отида във Варна?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До сега съм минал към 600 км. и по мои наблюдения ми дава 8,5 на 100 извън града. Верно не съм е жалил че се бързах.

 

Да попитам колегите които имат такива дали модела има фабрично централно?

Здравей колега! - имам същият РЪНЪР вече 5_та година!!! При нормално каране в града до 7,5/100, а извън - до 6,2/100 (при нормално каране), ... а при разход 8,5/100 извън града ...!!!паднало е натискане!!!

PS: 6,2/100 с 4 човека, засечен на разстояние 500 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....... Трябва да направя една диагностика на абс някой може ли да ми препоръча къде да отида във Варна?

 

Владо, виж в ТАЗИ тема дали няма да да намериш информация...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен разхода е същия учудвам се на това което пишат други

Да ме извините за спама,но сега ме вкарахте в размисъл :icon_hmm: .Винаги съм имал 8-8.5/100 +- за нормален,защото толко си го дават по книга.След като вече двама твърдите,че разхода е по нисък и то доста...възможно е да имам някакъв проблем. :icon_hmm: :icon_hmm: :icon_crying:

Редактирано от n67
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме извините за тъпия въпрос но съм любопитен кой с какво масло си кара колата. Днес до като се рових в интернет намерих една интересна страничка където пише че за нашия модел маслото трябва да е 15W-40. Погледнете тук Това е страничката която гледах има характеристики за всички модели.

Редактирано от Purko11077
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слагай си 10W40 няма смисъл да си правиш експерименти има турбина,при мен има едно леко увеличаване на оборотите при смяна на предавките друг някой усещал ли го е като междинна газ се получава за секунди задържа оборотите и после пада

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слагай си 10W40 няма смисъл да си правиш експерименти има турбина,при мен има едно леко увеличаване на оборотите при смяна на предавките друг някой усещал ли го е като междинна газ се получава за секунди задържа оборотите и после пада

И при мен е така,има задържане на оборотите за секунда в момента на превключване.Не проблем,просто свикнах да изчаквам една идея преди да превключа. :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой сменял ли е предни амортисьори за сега намерих най ефтино 143лв. газови

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колеги имам един шум от въздушния филтър все едно е спортен едно боботене гледах затворен е добре и звука идва от въздухопровода преди филтъра при вас има ли го

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой сменял ли е предни амортисьори за сега намерих най ефтино 143лв. газови

Аз съм сменял, по 155 лв. Билщайн В4- газови ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако са същите като на Вагон-а скоро ги сменях - 2 бр. предни + шок тампони + прахови маншони -> 310 гроша. Амортисьорите са Kayaba от Косер, около 130-140лв. бройката. Засега държат :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако са същите като на Вагон-а скоро ги сменях - 2 бр. предни + шок тампони + прахови маншони -> 310 гроша. Амортисьорите са Kayaba от Косер, около 130-140лв. бройката. Засега държат :)

 

 

Същите са.Вчера звъннах на косера и ми казаха, че нямали а и цената която ми казаха беше нат 170 лв. за брой за газови и за маслени

Редактирано от Purko11077
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колеги имам един шум от въздушния филтър все едно е спортен едно боботене гледах затворен е добре и звука идва от въздухопровода преди филтъра при вас има ли го

 

 

По скоро огледай да нямаш изпускане от тръбите за ауспусите или меката връзка ако има такава

Някой сложил ли е спортен филтър, нормално ли се държи колата с него.

Един познат ме зарибява да сложа спортен филтър с идеята, че ще ми излиза по ефтино 20лв. пръвия път и после по 5лв. за пране само.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Същите са.Вчера звъннах на косера и ми казаха, че нямали а и цената която ми казаха беше нат 170 лв. за брой за газови и за маслени

А видя ли какво съм ти писал по горе ? ..

Може и такива http://drive.bg/product_info.php?cPath=10111_10221&products_id=1179832&ModelId=7298 на 145 лв., но Билщайна е много по добър амортисьор ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...