Премини към съдържание

Гайка за джанта


Препоръчано мнение

Здравейте. Днес сменях гумите и "големите майстори" с гайковерта таками завили едната гайка,че развалили резбата и на гайката и на болта. Така, че сега ми трябват и гайка и болт за главината.Колата е Mitsubishi space runner 2000г 2.0. Някой ако знае откъде да ги намеря. Дали трябва да се сваля цялата главина, за да се избие болта. Става въпрос за предно дясно колело

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Днес сменях гумите и "големите майстори" с гайковерта таками завили едната гайка,че развалили резбата и на гайката и на болта. Така, че сега ми трябват и гайка и болт за главината.Колата е Mitsubishi space runner 2000г 2.0. Някой ако знае откъде да ги намеря. Дали трябва да се сваля цялата главина, за да се избие болта. Става въпрос за предно дясно колело

Имам шпилки и гайки ,но те са два модела, гайките прави ли са или конусовидни.......???т.е. ..........

paj.JPG

 

или

pajero-shogun-3-2-did-new-front-rear-alloy-wheel-nut-1934-p.jpg

 

Шпилките ги замери - дължината ми трябва..........

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гайката е като втората на снимката - права с шайба. Резбата мисля, че е 12X1.5. Намерих при един гумаджия гайка и шпилка, но материала е друг и формата на гайката е малко по различна не са като оригиналните. Тези които ги имаш като оригиналните ли са такива никелирани. Предполагам те интересува дължината, която е с резба и се вижда като се свали джантата или на цялата шпилка с шлиците. Ще проверя тука на още няколко места. Ако искаш дай ми някой телефон за връзка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.На мен гумаджиите успяха да ми скъсат двете шпилки на едната гума.В фирмения сервиз на Тойота-Хасково ми ги смениха.Оказаха се идентични с техните./имаха два размера/Относно монтажа-избиха скъсаните с чук докато колата беше вдигната на подемника и набиха новите с два-три удара.Цената беше 8 лева на брой!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Такива са те - гумаджиите - гамени!
Ходя /ходех/ при едни и същи от години, и като ми навиха накриво гайката с пистолета, щото ги мързи със кръстачката и не им се цапа да я навиват с ръка, и последва скъсване, реакцията на шефа им бе "Те на мицубишитата така се късат!"
И кво мислите - 8лв. гайка, 8 лв. шпилка, половин час гъзурчене на канала за смяната - всичко за моя сметка! Дали ще им дам вече да развиват и завиват гайките ми?!?
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Купих си шпилка от Евростар за 8.50 и си я смених. Поръчах си и гайка за 15лв ще дойде след седмица.Засега повредената гайка я минах с метчик резбата е повредена само в началото две-три витки и се зави докато дойде новата. Та 25лв е така от некадърници, а за съжаление те са много и навсякъде. Вече ще си ги завивам сам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...