Премини към съдържание

Хидравлика


seducer

Препоръчано мнение

Здравейте, колата е Галант 2.0, 136 коня 98 година, а проблема е, че когато завивам волана, без значение наляво или надясно се чува виене. Въпроса ми е дали това виене е от помпата или от самата рейка? И дали има ремонтни комплекти за тази помпа, ако виенето се окаже от нея?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колата е Галант 2.0, 136 коня 98 година, а проблема е, че когато завивам волана, без значение наляво или надясно се чува виене. Въпроса ми е дали това виене е от помпата или от самата рейка? И дали има ремонтни комплекти за тази помпа, ако виенето се окаже от нея?

 

Помпата е сдала багажа,ремонта е малко скъп към 150 лева.Втора употреба според мен е най -добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колата е Галант 2.0, 136 коня 98 година, а проблема е, че когато завивам волана, без значение наляво или надясно се чува виене. Въпроса ми е дали това виене е от помпата или от самата рейка? И дали има ремонтни комплекти за тази помпа, ако виенето се окаже от нея?

 

 

А дали имаш масло в хидравликата?

Редактирано от Веско
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А дали имаш масло в хидравликата?

Масло има, даже е сравнително ново, защото си рециклирах рейката преди 2 години.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Помпата е сдала багажа,ремонта е малко скъп към 150 лева.Втора употреба според мен е най -добре.

 

Също можеш да опиташ да си сложиш присадка, и при мен сутрин при първо палене от време на време се чува и мисля тези дни да си сложа и аз.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Също можеш да опиташ да си сложиш присадка, и при мен сутрин при първо палене от време на време се чува и мисля тези дни да си сложа и аз.

То отначало и при мене беше само когато е студена, обаче сега стана непоносими. Чува се само като завивам волана.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То отначало и при мене беше само когато е студена, обаче сега стана непоносими. Чува се само като завивам волана.

 

Ами аз вече си сложих и да ти кажа звука ми напълно изчезна. Според мен струва си и ти да опиташ все пак струва 8 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз вече си сложих и да ти кажа звука ми напълно изчезна. Според мен струва си и ти да опиташ все пак струва 8 лв.

От къде я купи колега и каква марка е ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От къде я купи колега и каква марка е ?

 

Марка... не знам куча марка някъква (все пак за тез пари). А иначе я купих тук от един магазин за авточасти във Варна но предполагам че ги има навсякъде не вярвам да е някъква дефицитна стока, но ако е необходимо мога да потърся шишенцето да ти кажа какво пише на него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Марка... не знам куча марка някъква (все пак за тез пари). А иначе я купих тук от един магазин за авточасти във Варна но предполагам че ги има навсякъде не вярвам да е някъква дефицитна стока, но ако е необходимо мога да потърся шишенцето да ти кажа какво пише на него.

Няма да е лошо колега,ако кажеш каква е точно марката.Сигорно има доста хора с този проблем от форума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се чува леко виене,рециклирах рейката,но пак се появи,остава вече да е помпата проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е лошо колега,ако кажеш каква е точно марката.Сигорно има доста хора с този проблем от форума.

 

Pак казвам едва ли марката в случая има някъкво значение на шипенцето пишеше "Manol" другото беше на немски и отгоре има залепена бележка с превод на български присадка за хидравлики и описание как и за какво се използва. Имат и сайт : www.sct-germany.de

Надявам се да съм бил полезен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам си ползвал това POWER STEERING Hydraulik-Leak-Stop (най-долното от 3те изброени). В описанието пише че "умекотявал" старите гумени уплатнения, спирал течове и т.н. Можело да се ползва за профилактика.

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам си ползвал това POWER STEERING Hydraulik-Leak-Stop (най-долното от 3те изброени). В описанието пише че "умекотявал" старите гумени уплатнения, спирал течове и т.н. Можело да се ползва за профилактика.

 

Именно. Точно него използвах дори и не го сложих цялото и имаше добър ефект.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм ползвал на Манол за почистване преди смяна на масло. Като сложих добавката след 15 минути изтекоха големи мътилки, преди това маслото беше бистро. После съм отварял двигателя и при клапаните беше идеално чисто. Преди това съм ползвал на другата кола такава добавка на Liqui Moly три пъти по-скъпа и резултата беше по-лош. Преди бях малко предубеден за тази марка добавки, но от написаното тук излиза че са доста ефективни и цената е много добра.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...