Премини към съдържание

проблем скорости


cabrone

Препоръчано мнение

колеги ето ми проблема.... колата е колт 1.6-97г. при вкарване на т.н. нулева скорост колата просто гасне. при другите скорости няма никакъв проблем. непосредствено преди да се случи този проблем задната беше вкарана без да се натисне съединител, не знам дали има връзка... искам да ви питам така на пъво четене дали ви звучи сериозен проблема и дали има шанс да ми се размине евтино или да търся от сега скоростна кутия :icon_crying:

Редактирано от cabrone
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега поясни малко. Искаш да кажеш, че когато ск. лост е на позиция "свободна" колата угасва? Я погледни тази тема :link: и виж дали нямаш същия проблем.

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

да когато превключа скоростния лост на свободна колата угасва.... мерси за линка към темата, прочетох я но не е това проблема

Редактирано от cabrone
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ха, а при мен пък е обратното - когато дам на свободна и ми вдига оборотите (неоправдано) до около 1500-2000. Но това е само когато колата се движи, а когато е в покой не го прави. Някой да има идея.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ха, а при мен пък е обратното - когато дам на свободна и ми вдига оборотите (неоправдано) до около 1500-2000. Но това е само когато колата се движи, а когато е в покой не го прави. Някой да има идея.

Колега,и аз го имам същия проблем но от време на време.Правил съм какво ли не но това си остава.Предполагам,че е свързано с количеството въздух АМА,,,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, но мисля че смисъла, на поддържане на по-високи обороти на двигателя при движение на свободна, е по-високо налягане в хидравличните с-ми (спирачна и кормилна). Моя колт също държи малко над 1000 об/мин когато се движи на свободна и след спирането оборотите моментално падат на нормалните. Разбира се 2000 е много, това може да е в случай само ако запаля колата в студено време и потегля веднага, но ще е в рамките на няколко минутки докато мотора загрее :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, но мисля че смисъла, на поддържане на по-високи обороти на двигателя при движение на свободна, е по-високо налягане в хидравличните с-ми (спирачна и кормилна). Моя колт също държи малко над 1000 об/мин когато се движи на свободна и след спирането оборотите моментално падат на нормалните. Разбира се 2000 е много, това може да е в случай само ако запаля колата в студено време и потегля веднага, но ще е в рамките на няколко минутки докато мотора загрее :)

Колега не знам дали е от това, но не е нормално и трябва да ги оправим колтовете :) Мойта до скоро си беше добре, но след един злополучен ремонт... (абе не е за разправяне).

Аз все още търся майстор, но където и да им го покажа проблема само почват да се чешат там дето не ги сърби и да мънкат с предположения. Ако намериш някой да ти оправи твоята, свирни насам. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ти казвам, че на моя колт нищо му няма. Карам го от 5 години и не съм имал грижи :) Въпросното държане на на малко по-високи обороти при свободна е коментирано и преди :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега не знам дали е от това, но не е нормално и трябва да ги оправим колтовете :) Мойта до скоро си беше добре, но след един злополучен ремонт... (абе не е за разправяне).

Аз все още търся майстор, но където и да им го покажа проблема само почват да се чешат там дето не ги сърби и да мънкат с предположения. Ако намериш някой да ти оправи твоята, свирни насам. :D

Имам някой предположения,но през компа не мога да я поправя!Преди време се справих с един колт със същия проблем,ама докато не го закача не ми се гадай :icon_hmm: .Най-вероятно въпросните"майстори" са го разбазикали и като му върнем настройките ши заработи,звънкай да го погледнем и ще ти обясня къде съм!0889231784

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...