Премини към съдържание

проблем с включване на скоростите на спейс стар 1,3, произв.2000 г.


Препоръчано мнение

Привет на всички.Искам да споделя с Вас за проблема. След като свърших доста задачи на едно от местата където бях спрял беше необходимо да включа на задна скорост.За мое учудване все на пред тръгвах,бутнах я и реших,че проблема е само със задната,но се оказа,че не мога да включа нито на първа,нито на втора.Пишете какъв може да е проблема.Утре ще вляза в канала и ще огледам,но ако съм подготвен ще е по-лесно.Да не забравя,първа се включваше малко трудно,но другите без проблем.Предварително благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес сутринта, като се опитах да подкарам едно Пежо 106, без много да съм "ръгал" скоростния лост, превключвайки от задна на първа скорост, системата от лостове, която е между скоростния лост и кутията се разкачи. И сега си е постоянно зацепена задната, а скоростния лост се вее...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като си правил опити да включиш на задна,как е тръгвала напред.Значи че е влизала на I-a или III-а.Аз имах проблем само със задната,но се оказаха износени втулки на лоста и лек реглаж на ъгъла на самия лост.Дано само това да е проблема.Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като си правил опити да включиш на задна,как е тръгвала напред.Значи че е влизала на I-a или III-а.Аз имах проблем само със задната,но се оказаха износени втулки на лоста и лек реглаж на ъгъла на самия лост.Дано само това да е проблема.Успех.

Тръгвала е напред защото съм включвал на трета/това го разбирам в последствие/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен зимата , когато паркирам на заден ход ,палчето което се издърпва нагоре на скоростния лост често остава в горно положение и ефекта е подобен-трудно включване и т.н.Избутвам го надолу и всичко се оправя .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно това е слабо място,защото и при мен е така.След като разглобих лоста видях че пластмасата е нацепена и не подлежи на ремонт.Вече свикнах да връщам лосчето на долу.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно това е слабо място,защото и при мен е така.След като разглобих лоста видях че пластмасата е нацепена и не подлежи на ремонт.Вече свикнах да връщам лосчето на долу.

Благодаря Ви за съветите,утре ще проверя и ще пиша какво съм направил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес сутринта, като се опитах да подкарам едно Пежо 106, без много да съм "ръгал" скоростния лост, превключвайки от задна на първа скорост, системата от лостове, която е между скоростния лост и кутията се разкачи. И сега си е постоянно зацепена задната, а скоростния лост се вее...

Аз карам и пежо 106 щангите така са направени,че като погледнеш отдолу/в канала/ ще ти стане ясно какво е откачено.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички.Проблема с включването на скоростите се оправи.Аз не можах да се намеся,но познат работещ в сервиз ми реши проблема.Оказа се,че се е натрупал мокър сняг по щангите и след почистване и лека регулировка на щангата всичко се оправи.Проблема се задълбочил от сравнително трудното включване на първа скорост и снега довършил нещата/липсата на 1,2 и задна скорост.Радвам се,че всичко се оправи с никакви пари.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...