Премини към съдържание

Закупуване на стока извън ЕС чрез фирма


Препоръчано мнение

Колеги, намислил съм да си купя лаптоп от щатите. Разбрах, че за електроника не се заплаща мито, а "само" ДДС. И си мисля, да го поръчам чрез фирма, за да се върне ДДС-то. Не съм сигурен дали не си правя сметките без кръчмар обаче, затова реших да попитам тук :) Има ли някакви изисквания към тази фирма (регистрация по ДДС, примерно)? Ще се върне ли ДДС-то и кога? Ако някой може да сподели знания или опит от подобно начинание, ще му бъда благодарен.

Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наивник :) И мито се плаща и ДДС и цял ден ще висиш като прани гащи и ще те разкарват по разни гишета.

И какво ще спечелиш? Как ще ти се върне ДДС-то. И колко като сума ще бъде то? А ако се развали лаптопа какво ще правиш - ако има международна гаранция ОК ама ако не - ще го пращаш обратно ли?

По-разумно ми се вижда ако изпращача ти го опише като развален за 20$, има шанс да ти дойде на адреса без разправии в митницата. Не е много законно но да си гледат работата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изпращачът е DELL, обясни им да ми го пратят като развален, даже ги помоли да не го опаковат, за да не се усъмни митничарят. А като го обявят за $20 и се загуби, какви претенции ще предявя? Дайте си ми 20-те долара? Прочети тук - МИТО, ако те мързи - "Трябва да имате в предвид, че компютърни части и аксесоари и различни типове електроника се облагат само с ДДС и с 0% мито!". Така, че не бъди толкова категоричен, ако не си напълно наясно с нещата. Ако ли пък информацията в сайта е грешна, моля те ме поправи. И ДДС-то ще ми бъде $300-400, за мен си струва да вися цял ден като прани гащи.

Та, някой да е правил поръчки чрез фирма?

Редактирано от Afonya
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно колега... :)

Над 60$ плащаш...

Ако имаш кой да ти го купи там и да ти го прати без кутия и с точните документи, имаш шанса да пропуснеш някои плащания. Проблема е , че тук си определят как да обмитяват и понякога плащаш според определена от тях стойност...Има варианти, но ти трябва изпращач.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам, че никой запознат няма да се включи? Да забравим митото (FYI: не се плаща за електроника).

 

Няма ли някой, който си е купувал авточасти извън ЕС чрез фирма, да сподели опит?

 

П.П. Изпращач имам, но си мисля, че няма да мине номерът с подарък за такава скъпа вещ?

Редактирано от Afonya
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...