Премини към съдържание

Тонколоните в Мицубиши


Shoker

Препоръчано мнение

Някой можели да ми каже какви са заводските тонколони отпред на Галанта ми (1993). Или къде мога да проверя това.

А някой сменял ли ги е тези фарбични тонколони, тъй като гледам, че малко трудно могат да се сложат различни, особено във вратите. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=981

 

Hitachi 6 см, но няма смисъл да го сменяш отпред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами някои от колегите беше писал (мисля че Светльо беше, но не съм сигурен) че оригинално вградени са Инфинити. Моите са Тъндер :first: и съм много доволен. :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има смисъл ако го направиш като на снимката-тоест с фланци и по-голям размер колона

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=981

 

Hitachi 6 см, но няма смисъл да го сменяш отпред.

 

 

Между другото разгледах тази стара тема и доста се зарадвах. Аз съм представител на Накамичи за България и ми стана много приятно от мненията, които прочетох :icon_thumbup:

post-787-1161949972_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз така и така отворих темата та да поразпитам още малко :D

По отношение на озвучаването съм много зле, и си го признавам. Искам да помоля някои от по-компетентните в тази област да дадат малко съвети за това как да се подобри музиката в колата. Но без да се впускаме в подробности и терминология, ако е възможно.

Просто какво значи 3-лентови, 4-лентови и т.н колони, 2,4-канални усилватели, пищялките къде се слагат. Може ли да се постигне добър звук без усилвател, тъй като аз нямам намерение да слагам бас.

Имам що годе добър плейър(Pioneer DEH-P680MP), 2 JVC елиспи отзад и фабричните отпред. За тези отзад изобщо не знам какви са - колко лентови и каква мощност имат(взех си колата с тях); само мисля че са 6х9".

Та въпроса ми е как с най-малко финанси бих могъл да си подобря музиката в колата. Просто искам да имам хубав и плътен звук, а не да свалям прозорците и да се опитвам да привличам внимание :) :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз така и така отворих темата та да поразпитам още малко :D

По отношение на озвучаването съм много зле, и си го признавам. Искам да помоля някои от по-компетентните в тази област да дадат малко съвети за това как да се подобри музиката в колата. Но без да се впускаме в подробности и терминология, ако е възможно.

Просто какво значи 3-лентови, 4-лентови и т.н колони, 2,4-канални усилватели, пищялките къде се слагат. Може ли да се постигне добър звук без усилвател, тъй като аз нямам намерение да слагам бас.

Имам що годе добър плейър(Pioneer DEH-P680MP), 2 JVC елиспи отзад и фабричните отпред. За тези отзад изобщо не знам какви са - колко лентови и каква мощност имат(взех си колата с тях); само мисля че са 6х9".

Та въпроса ми е как с най-малко финанси бих могъл да си подобря музиката в колата. Просто искам да имам хубав и плътен звук, а не да свалям прозорците и да се опитвам да привличам внимание :) :icon_bye:

Колега, по тези въпроси ако тръгна да пиша, няма да ми стигне цял форум :D Като се видим ще ти дам малко съвети и правилна посока към коят ода се движиш................ :D И аз ще си слагам малко "музика" от моята си ......"DJ-ска" :D обаче все още се колебая ,защото ще ми потрошат колата заради нея.........имам опит със старото :mitsu-smiley: :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, по тези въпроси ако тръгна да пиша, няма да ми стигне цял форум :D Като се видим ще ти дам малко съвети и правилна посока към коят ода се движиш................ :D И аз ще си слагам малко "музика" от моята си ......"DJ-ска" :D обаче все още се колебая ,защото ще ми потрошат колата заради нея.........имам опит със старото :mitsu-smiley: :icon_censored:

:D Абе то и аз знам, че по темата може да се пише страшно много. Аз исках само някои общи понятия, защото не съм сигурен, че това което знам, че значат някои неща е правилното :icon_blush:

Но наистина може би ще е по-добре да говорим като се видим... :good: :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж сайта от подписа и ела като имаш време. Всичко ще ти обясня :good:

Ами с удоволствие бих дошъл, само дето не съм в София. При първа възможност ще те потърся за компетентна помощ. :good: :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От личен опит мога да споделя че единствено от JVC плейърите съм доволен сменил много марки, но от JVC са с много добра динамика и плътност (дори и в ниските класове).

Много съм разочерован от Pioneer и най-ве4е SONY.

Плейърите им за автомобили не струват.

Виж колоните на Pioneer са доста добри, за разлика от тези на SONY.

Разбира се за да монтираш задни 9х6 ще ти трябват допълнителни фланци.

 

Така, че печелившата комбинация е:

1. Плейър JVC

2. Колони - Pioneer

3. Някакъв евтин Сууб (Boshmann)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От личен опит мога да споделя че единствено от JVC плейърите съм доволен сменил много марки, но от JVC са с много добра динамика и плътност (дори и в ниските класове).

Много съм разочерован от Pioneer и най-ве4е SONY.

Плейърите им за автомобили не струват.

Виж колоните на Pioneer са доста добри, за разлика от тези на SONY.

Разбира се за да монтираш задни 9х6 ще ти трябват допълнителни фланци.

 

Така, че печелившата комбинация е:

1. Плейър JVC

2. Колони - Pioneer

3. Някакъв евтин Сууб (Boshmann)

Ами виж аз от моето СД(Pioneer) за сега съм много доволен. Е наистина не съм го ползвал много време, но все пак. А иначе отзад имам в момента 9х6 колони JVC, трилентови 120W, но нещо все не ми харесва звука който изкарват. А вече що се отнася до суб съм пълна мъгла, та за това повдигнах тази тема. Но то наистина мойе да се пише ли пише.... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От личен опит мога да споделя че единствено от JVC плейърите съм доволен сменил много марки, но от JVC са с много добра динамика и плътност (дори и в ниските класове).

Много съм разочерован от Pioneer и най-ве4е SONY.

Плейърите им за автомобили не струват.

Виж колоните на Pioneer са доста добри, за разлика от тези на SONY.

Разбира се за да монтираш задни 9х6 ще ти трябват допълнителни фланци.

 

Така, че печелившата комбинация е:

1. Плейър JVC

2. Колони - Pioneer

3. Някакъв евтин Сууб (Boshmann)

Аз пък съм на мнение, че по-добра свирка за кола от Пайнер няма, поне на нашия пазар. Колоните им не са чак толкова добри, по-добри от тях са Херц и Бошман, особено вторите са много дуракоустойчиви.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...