Премини към съдържание

Внимавайте с куриерска фирма Спиди !


Препоръчано мнение

Днес ми се обади Боряна Стоянова от офиса им в Сливен за да ме кара да плащам някаква фактура от 2007 г и то на старата ми фирма, която е закрита... Нямам спомен каква е тази фактура и дали наистина не е платена, но факта, че ми искат пари за нещо, което е било преди 4 години и половина е меко казано странен. Изводите си направете сами.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми се обади Боряна Стоянова от офиса им в Сливен за да ме кара да плащам някаква фактура от 2007 г и то на старата ми фирма, която е закрита... Нямам спомен каква е тази фактура и дали наистина не е платена, но факта, че ми искат пари за нещо, което е било преди 4 години и половина е меко казано странен. Изводите си направете сами.

 

Е, ти пък какво да не и ги даде... :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, ти пък какво да не и ги даде... :icon_doh:

Вярваш ли, че ще им ги дам? Няма как да помня дали съм платил тази фактура, или не, но да са си потърсили парите навреме. Това щеше да бъде смешно, ако не беше тъжно... да ми искат пари за фактура отпреди 4 и половина години. Те така могат да си искат парите за всичките фактури, аз как да докажа че съм плащал? Доколкото знам, давностния срок за такива вземания е 3 години, а те отдавна са минали. Така че....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) И при нас се случи същото, но най странното бе че ми казаха в случай че нямам фактурите при мен щели да ги издадът :icon_doh: . Не разбирам как се получават тези финтове, що се отнася до такива невзети плащания- можеше да са ни дали фактура овреме- сумата е около 50-тина лева, но как така се сещат за нея след години .... Сега как се вкарва като разход тази фактура и изобщо на база на какво ще ни накарат да ги платим ми е по-интересно!? Чакаме сега правният отдел да се свърже с нас да ни разясни!

 

Има нещо по интересно- ти им плащаш или не, те не ти дават нито бон нито фактура, само спедиторското листче. Сметките идват на края на всеки месец, сумите са малки и ако не е платено на куриера ги плащаме на куп в брой. Те обаче носят фактура за плащане по сметка. Ние връщаме куриера за бонче (за да е в брой, а и така сме се уточнили) и така всеки път. Последната новост е че ако искаш в брой- няма как да платиш, защото те работели само с фактури по сметка и ако спедицията ти струва 5.00 лв трябва и за банков превод и т.н. да платиш сума близка до тази :mad: странното е че не сме спрели да работим с тях и никой не е упоменал в рамките на близо 2 години, че имаме пропуск в плащанията си към тях.

Редактирано от IVAN VR4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз се отказах от Спиди заради многото грешки, които правят, заради доставянето на експресни пратки като обикновени и заради това, че като ми носят месечната фактура ми начисляват и доставката на фактурата като пратка. :icon_doh: Няколко пъти се случва експресна пратка за Ямбол да я свалят в Стара Загора и ми я носят на другия ден, пратките от петък за събота ми ги доставят в понеделник. Сега ползвам услугите на Еконт и нямам никакви ядове с тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пращах веднъж пари до Пловдив чрез тях- стигнаха след 1 месец и към 10 тел. разговора за проследяване на случилото се ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм имал ядове с Еконт. И пари съм пращал и получавал, пратки, всичко си е точно при тях, затова и не ползвам други. Не знам какво ти се е объркало, Ванка, но винаги парите пристигат за секунди - щом се потвърди плащането в системата - могат да се теглят в другия клон срещу 1% комисионна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Еконт тукашния централен офис, без номер на товарителница не могат да те обслужат, после ти търсят пратката 10 минути. Преди ми се е случвало на доствка до адрес куриер да не ми върне рестото и да изчезне веднага след като се подпиша...

 

Днеска от speedy много се издъниха. Имам две пратки. Едната са решили да я пратят на адрес, втората е до поискване. Отивам сутринта да ги търся и ми дават само едната и ми казват, че другата не е пристигала изобщо, още по-малко е при тях или в някой куриер. И така ходих да проверявам три пъти, звънях на подателя, който ме увери, че пратката е пратена по същата фирма с експресна поръчка и би трябвало да е там. После пак отивам и ми казват, че сигурно е обикновена и е в някой междинен склад, примерно в Стара Загора и вече стана време да затварят офиса... После решавам лично да проверя в интернет (не чрез служителката в офиса) и ми излиза, че пратката е била получена в офиса, предадена на куриер и после отказана и изпратена обратно, защото имало и такава до поискване. Явно системата им е сметнала че като имам до поискване, няма как да не ходя до офиса. Това до някъде е добре, защото ми се е случвало да имам три пратки на друга фирма (Европът), едната да е до адрес и да ги таксуват и трите на тази цена, нищо че ги взимам от офиса... :icon_doh:

В Speedy не знам колко пъти ходих, включително говорих и с куриера, който беше там и отговора му: "Видях нещо такова, ама май беше в склада в Стара Загора" а излиза, че през цялото време най-вероятно пратката е била в багажника на баничарката и ми объркаха плановете за няколко дни напред...

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво знаете вие!

Едва ли ви се е случвало кашон с 4500$ да се разхожда 4 пъти в рамките на една седмица от Видин до София и обратно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Единствения ми такъв опит беше с Еконт и беше успешен. Само че подателя бил на нокти и им звънял многократно да не изгубят пратката...

 

Оказа се, че тия от Спиди объркали името и кашона е бил върнат в офиса, но беше по-обемист от очакваното и не можах да го позная... :help:

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...