Премини към съдържание

Фарове


drepac

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, от днес нали вече е задължително да се кара с фарове.

Въпроса ми е някой дали знае как да ги направа като запаля Каризмичката те да светнат автоматично или да работят само на контакт ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш едно реле, което се захранва от възбудителната намотка за алтренатора (от една от клемите на релето за алтернатора) свързано към релето за фаровете. Отнема 10 минути и струва 90ст. Трябва да имаш известни електротехнически познания. Другия вариант е да си купиш устройство за автоматично включване на фаровете за около 25лв (може и повече) и да дадеш още толкова за монтаж, ако не е включен в цената.

 

Има и трети вариант. Да купиш фабричен :mitsu-smiley: DRL Модул. Монтира се някъде около казанчето за течността на съединителя. По в дясно трябва да виси един съединен с конектори кабел - свързва се с въпросните конектори.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш едно реле, което се захранва от възбудителната намотка за алтренатора (от една от клемите на релето за алтернатора) свързано към релето за фаровете. Отнема 10 минути и струва 90ст. Трябва да имаш известни електротехнически познания. Другия вариант е да си купиш устройство за автоматично включване на фаровете за около 25лв (може и повече) и да дадеш още толкова за монтаж, ако не е включен в цената.

 

Има и трети вариант. Да купиш фабричен :mitsu-smiley: DRL Модул. Монтира се някъде около казанчето за течността на съединителя. По в дясно трябва да виси един съединен с конектори кабел - свързва се с въпросните конектори.

Мисля да пробвам първия вариант.

Мерси колега :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ама трябва да знаеш какво правиш и да внимаваш, иначе може да се изгори нещо. Най-лесния вариант е да се поръча фабричен DRL модул от БС или Ratola.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа, не съм с такъв. Някой трябва да пита.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Vladimirov, много ми допада твоя проект с релето и бутона за вкл./изкл. (видях снимка в друга тема), та можеш ли да пуснеш някаква подробна информация за реализацията й. Например някаква схема на свързване конкретно върху кутията с предпазители, какви части точно трябват и т.н.

Ще сме ти благодарни доста хора.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...