Премини към съдържание

Два въпроса за Грандис 2.4


tonino_g3

Препоръчано мнение

:mitsu-smiley: Здравейте, искам да попитам за въздушният филтър на Грандис 2.4 2005 каква форма е? Моят на колата в момента е объл като 'бумбе' а този който ми доставиха вчера е като на лансер, правоъгълен,.... марка MAHLE. Дали този правоъгълен филтър става в кутията и е приравнен или продавача е сгрешил нещо?

Другият въпрос е за съединителя: педала е доста твърд, има нормален ход, но като зацепва и колата се тресе , като се подаде повече газ и се оправя, вибрацийте изчезват? Заминал съединител или нещо друго по системата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Здравейте, искам да попитам за въздушният филтър на Грандис 2.4 2005 каква форма е? Моят на колата в момента е объл като 'бумбе' а този който ми доставиха вчера е като на лансер, правоъгълен,.... марка MAHLE. Дали този правоъгълен филтър става в кутията и е приравнен или продавача е сгрешил нещо?

Другият въпрос е за съединителя: педала е доста твърд, има нормален ход, но като зацепва и колата се тресе , като се подаде повече газ и се оправя, вибрацийте изчезват? Заминал съединител или нещо друго по системата?

Формата е като почти правоъгълен, но е издут от двете му страни,и единия му ръб е правоъгълен ,а другите 3 са обли ръбовете ..........

ЗА смяна на съединител си вече ,може да се покара още малко така......на колко хил. км е колата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е значи този може и да стане. Колата е на 100000км, 2004 та година. Това за съединителя е лошо, знаех си че е тръгнал но,..... трябва ли да се сменя и 'flywheel 'или само двата диска с лагера, ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е значи този може и да стане. Колата е на 100000км, 2004 та година. Това за съединителя е лошо, знаех си че е тръгнал но,..... трябва ли да се сменя и 'flywheel 'или само двата диска с лагера, ?

Е, моя е вече на 130 хил. км. и нямам проблем със съединителя,въпреки че и моя е твърд,ще го карам така още 30-50 хил. км. пък тогава ще го сменя......

Съединителя ти не е като на дизелите, къде се сменя и маховика ( около 2000 лв. е) и струва към 4-500 лв. комплект оригинален.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ee, добра цена е тогава. При мен може да е поизносен повече понеже жена е карала колата и те са малко опасни:-) но пък не боксува, включва добре, оставям го така за сега. Мерси за инфото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

:mitsu-smiley: Да не отварям нова тема още едно леко въпросче за Грандиса:

Ангренажните ремъци същите ли са като на Аутледер 2.4 от същата година? И пистовия ремък?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Да не отварям нова тема още едно леко въпросче за Грандиса:

Ангренажните ремъци същите ли са като на Аутледер 2.4 от същата година? И пистовия ремък?

Ako e MIVEC мотора на Оутлендъра е същия, ако не е, само малкия ремък е същия, заедно с обтяжната му ролка.......другото е различно........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: И на Грандиса и на Аутлендера са ми 2.4 MIVEC 4G69 двигателите, и съм си взел един комплект ремъци за грандиса а сега реших да сменя първо на Аутлендера че е на повечко мили и за това се чудех, само видиях че пистовият ремък е различен по каталозите Грандиса му дават 6РК1873 а за Аутлендера 6РК1885 ако не греша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: И на Грандиса и на Аутлендера са ми 2.4 MIVEC 4G69 двигателите, и съм си взел един комплект ремъци за грандиса а сега реших да сменя първо на Аутлендера че е на повечко мили и за това се чудех, само видиях че пистовият ремък е различен по каталозите Грандиса му дават 6РК1873 а за Аутлендера 6РК1885 ако не греша.

За пистовия ремък малко се различават ,и е така, както си го дал........но иначе агр. ремъци са еднакви......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...