Премини към съдържание

Проблем с предните тампони на амортисиора


Svilen`

Препоръчано мнение

Здравейте, колеги.

За 2-ри път ще сменям предните тампони над амортисьорите. За.за 3-4 месеца се сплескаха и започнаха да лопат. Разбира се, не съм купил оригинални, защото ми се видя мн солено предния път - 140 лв за бройка и взех неоригинални за по 50 лв бройката, което се пак не е малка цена - пак според мен. Каризмата ми е 96-та година 1.6 бензин. Чудя се какво да правя - хем не ми се дават 300 лв за 2 тампона, хем 100 за 3-4 месеца........

Някакви съвети?

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма кво да се чудиш - купуването и продаването на части втора употреба за автомобил Mitsubishi Carisma е престъпление!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Той нови ги купил за тези пари. Защо да е престъпление? Какво пречи да се използват повторно елементи които не се износват? (не визирам тампони амортисьори и т.н) Ако сложи някакви качествени вероятно ще са на близка или сходна цена с ОЕМ-ските (ако съдя по цените на амортисьорите).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Той нови ги купил за тези пари. Защо да е престъпление? Какво пречи да се използват повторно елементи които не се износват? (не визирам тампони амортисьори и т.н) Ако сложи някакви качествени вероятно ще са на близка или сходна цена с ОЕМ-ските (ако съдя по цените на амортисьорите).

2-ра рака съм купувал само цялата система от гарнета само, че моята тотално беше корозирала с дупки.и за 40 лв взех от морга супер здрава оригинална стана пушка.

че.. идея за тампоните.аз се чудех дали да не ги изкарам и да слажа някаква подложка м/у тампона и пружината (гумена) белкем натиска на пружината се увеличи да натиска тампона здраво.нз да се опитвам ли да побългаря...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То нали го натиска тежестта на колата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих казал че е много важен монтажа на въпросните тампони :icon_angel:

 

Каквито ще да са те. ( то човек си преценява според възможностите си )

 

Смисъл при монтажа

Като ги слагате ала бала вече знаеш как.

Самите тампони се стягат най най накрая, чак когато колата лежи върху тях така те си прилягат перфектно и според мен издържат повече време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих казал че е много важен монтажа на въпросните тампони :icon_angel:

 

Каквито ще да са те. ( то човек си преценява според възможностите си )

 

Смисъл при монтажа

Като ги слагате ала бала вече знаеш как.

Самите тампони се стягат най най накрая, чак когато колата лежи върху тях така те си прилягат перфектно и според мен издържат повече време.

 

монтирам ги нормално както трябва.обирам ги докато съм извадил целия макферсън и после като пусна колата го достягам.

нз има ли др начин мисля че нее кой знае колко сложно.на мен ми е чудно не се ли е случвало и на други колеги да трябва да сменят тампони.невярвам всички да купуват оригинални за по 150 180 лв бройката.ако сте купували по евтини и са издържали кажете каква марка

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...