Премини към съдържание

Проблем с автоматик


Препоръчано мнение

Здравейте!

Имаме проблем с нашето Паджеро. Надявам се тук някой да може да ни помогне.

Много трудно набира скорост като тръгва. Все едно не може да набере скорост да превключи на по-голяма предавка и вместо това дори превключва на по-малка понякога (поне така се усеща). След като тръгне вече върви добре, горе-долу, но все си мисля, че с тоя двигател трябва да върни много по-добре. Двигателя е 2.8 дизел, 125к.с. Мисля, че е около 95 година.

Сори, ако обяснението ми не е много добро, но не разбирам много от коли.

Искам само, ако може някой да ме насочи какъв може да е проблема и къде биха ми го диагностицирали най-добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имаме проблем с нашето Паджеро. Надявам се тук някой да може да ни помогне.

Много трудно набира скорост като тръгва. Все едно не може да набере скорост да превключи на по-голяма предавка и вместо това дори превключва на по-малка понякога (поне така се усеща). След като тръгне вече върви добре, горе-долу, но все си мисля, че с тоя двигател трябва да върни много по-добре. Двигателя е 2.8 дизел, 125к.с. Мисля, че е около 95 година.

Сори, ако обяснението ми не е много добро, но не разбирам много от коли.

Искам само, ако може някой да ме насочи какъв може да е проблема и къде биха ми го диагностицирали най-добре.

Колега кога последно сменяхте маслото в скоростите ,сменето го първо и тогава ще се разбер екакво и е ...А най добре извади пръчката на кутията и виж как во е маслото ,ако си е червено и бистро добре ,ако не е ,а е кафяво или черно и мирише на феродо е зле ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега кога последно сменяхте маслото в скоростите ,сменето го първо и тогава ще се разбер екакво и е ...А най добре извади пръчката на кутията и виж как во е маслото ,ако си е червено и бистро добре ,ако не е ,а е кафяво или черно и мирише на феродо е зле ...

Ако е черно маслото е препоръчително и филтъра да се почисти или смени, ако не ти се занимава да го чистиш де.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имаме проблем с нашето Паджеро. Надявам се тук някой да може да ни помогне.

Много трудно набира скорост като тръгва. Все едно не може да набере скорост да превключи на по-голяма предавка и вместо това дори превключва на по-малка понякога (поне така се усеща). След като тръгне вече върви добре, горе-долу, но все си мисля, че с тоя двигател трябва да върни много по-добре. Двигателя е 2.8 дизел, 125к.с. Мисля, че е около 95 година.

Сори, ако обяснението ми не е много добро, но не разбирам много от коли.

Искам само, ако може някой да ме насочи какъв може да е проблема и къде биха ми го диагностицирали най-добре.

Проблема най вероятно е или по мотора нещо или на ГНП-то има ТПС,който ако са го пипали някои , къде не разбират ,то се получава така, мудност при набиране..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема най вероятно е или по мотора нещо или на ГНП-то има ТПС,който ако са го пипали някои , къде не разбират ,то се получава така, мудност при набиране..........

 

Никой не го беше пипал. Нищо му нямаше и изведнъж стана зле... Може ли да е от некачествено гориво да се получи проблема?

Редактирано от zorry
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Проблема най вероятно е или по мотора нещо или на ГНП-то има ТПС,който ако са го пипали някои , къде не разбират ,то се получава така, мудност при набиране..........

Здр колеги!Темата е малко стара,но за да не пускам нова пиша тук.Паджерото е 2,5 92г автоматик. Проблема е ,че отскоро когато дойде баир и връща веднага по-ниска предавка(преди там вървеше на 3-4,а сега слиза чак до 2-ра)И самото превключване става на по-високи обороти от преди.Маслото е бистро,сменено преди 10-на хил. км.Не са натиснати допълнителни функции на кутията.Къде може да е провлема в кутията или двигателят? Благодаря! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...